wycior do broni

Czyszczenie broni to definitywna podstawa, o której muszą pamiętać wszyscy posiadacze broni palnej współczesnej, czarnoprochowej czy nawet pneumatycznej. Należy o to zadbać po każdej sesji i treningu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że bez odpowiednich preparatów lub środków, ciężko będzie osiągnąć zadowalające rezultaty. Co zatem należy zrobić? Zainwestować przede wszystkim w wycior do broni, który pomoże Ci pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń z lufy.

Większość z nas posiada jednak więcej, niż jedną sztukę broni. Do każdego kalibru lub konstrukcji, trzeba zastosować zupełnie inne akcesoria czyszczące, więc znalezienie odpowiedniej opcji, może być naprawdę skomplikowanym zadaniem, które będzie wymagać stosunkowo dużej inwestycji – pozornie. Wycior do broni może być uniwersalny, a zestaw powinien posiadać w swoim składzie wiele akcesoriów i komponentów, które pozwolą Ci pozbyć się nagaru z każdego rodzaju posiadanej przez Ciebie broni – prawie.

Broń palna i czarnoprochowa

Wyróżniamy 4 rodzaje broni. Są to pistolety, rewolwery, karabiny i strzelby. Trzeba pamiętać również o zróżnicowaniu kalibrów, które zaczynają się od .22, czyli sportowego małokalibrowego pocisku. Następnie idziemy jedynie wyżej, a gdybyśmy chcieli wymienić wszystkie dostępne opcje na rynku, zwyczajnie mogłoby zabraknąć nam czasu. Co zatem należy zrobić? Sprawdzić, jaki kaliber posiada Twoja broń palna i wybrać zestaw, który będzie do niej pasować. Główny element, na który montujesz szczotkę, może być uniwersalny i wieloczęściowy, by manipulować jego długością. Wycior do broni jednak może mieć nasadkę z delikatnego i miękkiego filcu lub tak zwanego druciaka. Jak z ich pomocą czyścić broń? Tego najlepiej nauczyć się od instruktorów w klubie.

Broń pneumatyczna

Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej, gdy chodzi o broń pneumatyczną. Dlaczego? Ze względu na to, że wycior do broni musi być naprawdę wąski, by przeszedł przez otwór lufy. Pamiętaj, że większość karabinów, strzelb, czy pistoletów to kaliber 4,5 lub 5,5 mm. Większe warianty pojawiają się bardzo rzadko i są to propozycje głównie dla doświadczonych strzelców, którzy mają konkretne oczekiwania względem wybranej przez siebie broni.

Co zrobić w takich momentach. Musisz zainwestować w zupełnie inny komplet, w którego skład wchodzić będą wszystkie wcześniej wymienione komponenty, szczotki itp. elementy. Nie musisz się jednak przejmować, ponieważ wycior do broni w zestawie do wiatrówek nie jest wcale tak drogi, jak może się wydawać. Nowy i kompletny asortyment znajdziesz w granicy 50 złotych. Nie jest to raczej wysoka kwota – zwłaszcza gdy uświadomimy sobie, że inwestycja pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na nowej broni, która posłuży o wiele dłużej, jeśli będzie regularnie czyszczona i konserwowana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here