Zabawa karnawałowa w domu

Karnawał jest najgorętszym okresem w ciągu całego roku. Jego moc ogarnia cały świat. To czas spotkań, muzyki, tańców i dobrej zabawy. Przyjemnie jest oderwać się od zimowych dni i zapomnieć się w chwilach radości i energii. Nie trzeba iść na wystawne bale, nastrój i zabawę karnawałową  można stworzyć w domu. I to wcale nie znaczy, że taka będzie gorsza. Oto kilka wskazówek jak się do tego zabrać, aby stworzyć świetną atmosferę i dobry klimat.

DEKORACJA DOMU

To moment żeby zaszaleć. Karnawał to czas przepychu i nie warto bać się mocnych akcentów. Kolory złota, srebra i brokaty będą idealnie pasować. Do dekoracji można użyć balonów i girlandy. Ważny jest te odpowiednio udekorowany stół. Ładnie poskładane serwetki dodadzą uroku. To przy nim spędza się dość sporą część czasu. Świetny klimat zbuduje atrakcyjne oświetlenie. Nawet lampki choinkowe mogą się przydać. Jeśli atmosfera ma być magiczna lub tajemnicza doskonale sprawdzą się świece. Idealnie komponować będą się także świeże kwiaty.

TEMATYKA ZABAWY KARNAWAŁOWEJ

Zanim zacznie się planować imprezę warto ustalić jej charakter. Współcześnie modne są imprezy tematyczne o konkretnym motywie przewodnim. Esencją i urozmaiceniem takiego wydarzenia będą odpowiednie stroje, np.: postaci z bajek, lata 60-te, amerykański styl lub z horroru. Ważne jest też zaplanowanie atrakcji wieczoru. Mają być gry planszowe, czy może kalambury, karaoke i mnóstwo tańca? W tym temacie można zaszaleć. Taka konwencja zabawy gwarantuje dobrą zabawę i ogrom śmiechu u gości.

IMPREZOWE MENU

Jeśli zabawa karnawałowa to w punkt okażą się przekąski. Drobne przysmaki pozwolą zaspokoić głód i wrócić do zabawy. Na takiego typu imprezach ważne są zimne przystawki typu: kanapki, sałatki, chipsy i paluszki. Będzie to komfortowe dla gospodarza, który zamiast spędzać czas w kuchni, będzie mógł bawić się razem z gośćmi. Warto zagospodarować specjalny stolik na tego typu jedzenie, aby każdy miał do niego komfortowy dostęp, co uniknie też bałaganu.

KARNAWAŁOWE DRINKI

Jeżeli impreza jest gorąca, to drinki muszą być bardzo zimne! Są perfekcyjnym dopełnieniem, więc nie może zabraknąć kolorowych, wystrzałowych napojów. Warto zaopatrzyć się w alkohole, soki, owoce, słomki oraz kostki lodu. Napoje alkoholowe mogą być słodkie, orzeźwiające, delikatne lub mocno alkoholowe. Trzeba mieć na uwadze, że nie każdy gość będzie pił alkohol. Taki gość też zasługuje na urozmaicony napój. Tutaj sprawdzą się bezalkoholowe napoje i koktajle z owoców. One też będą pięknie wyglądały.

Znajdź jeszcze więcej pomysłów na zabawę karnawałową w domu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here