lokalizacja GPS

Lokalizacja GPS to coraz popularniejsze urządzenie, które ma wiele zastosowań. Ciągle jednym z najpopularniejszych jest montowanie takich urządzeń w samochodach. Służy to między innymi bezpieczeństwu aut i zapobieganiu ich kradzieży. A gdy już do niej niestety dojdzie, pozwoli także na szybsze odnalezienie auta, ponieważ kiedy działa, w każdej chwili można ustalić, gdzie znajduje się jakiś pojazd. Dziś wystarczy do tego najprostszy smartfon, a obsługa takich systemów jest niezwykle łatwa. Spełni swoje zadanie na pewno zarówno w przypadku aut prywatnych, jak i we flotach pojazdów służbowych i firmach transportowych.

Zapobiegnie kradzieży lub ułatwi odzyskanie auta

Samochodowa lokalizacja GPS nie stanowi w dzisiejszych czasach dużego wydatku, a dzięki niej można między innymi skutecznie uniknąć kradzieży auta. Jeżeli złodziej zauważy ostrzeżenie o tym, że ma on urządzenie umożliwiające śledzenie auta, może po prostu poszukać jakiegoś łatwiejszego łupu. Gdy jednak taki pojazd zniknie to lokalizacja GPS – o ile nie zostanie zniszczona lub uszkodzona – może doprowadzić do szybszego ustalenia, gdzie samochód się znajduje.

Współczesny lokalizator GPS pokazuje pozycje pojazdów w tak zwanym czasie rzeczywistym. Widać więc na bieżąco, jak się przemieszcza lub gdzie został pozostawiony. To nie tylko sposób na złodziei, ale na przykład metoda dyskretnej kontroli na przykład dorastającego syna, któremu rodzic pożyczył auto, bo miał zabrać na przejażdżkę za miasto swoją dziewczynę, a on tymczasem pojechał w całkowicie inne miejsce. Wiele lokalizatorów GPS pokazuje też z jaką szybkością porusza się auto i czy ten przysłowiowy syn nie jest przypadkiem na nielegalnych samochodowych wyścigach.

Elastyczne zarządzanie i bezpieczeństwo

Taką samą kontrolę daje lokalizacja GPS flotom aut służbowych lub firmom transportowym. Dzięki niemu wiadomo, czy pracownik znajduje się tam, gdzie miał być, czy może próbuje nieco oszukać. Lokalizacja GPS stosowana służbowo pozwala też na elastyczne zarządzanie pracownikami. Można zmieniać ich zadania czy trasy zgodnie z potrzebami, ponieważ wiadomo, gdzie aktualnie się znajdują. Modyfikować można na przykład trasy wizyt u kontrahentów lub załadunków. Lokalizator GPS pozwala też na przewidywanie czy pracownik pojawi się zgodnie z planem w jakimś punkcie czy będzie spóźnienie w dotarciu do klienta.

Zamontowana w aucie lokalizacja GPS zwiększa również bezpieczeństwo pracowników. Można dzięki niej spostrzec jakieś nietypowe sytuacje, choćby nagłą zmianę trasy lub niepokojąco długi postój. I można na takie zdarzenia szybko zareagować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here