kurier

Coraz więcej osób korzysta dzisiaj z firm kurierskich. Za taki stan rzeczy po części odpowiada pandemia, która zniechęciła nas do osobistego kontaktu z innymi ludźmi. Jednocześnie firmy te mają dobre opinie i są polecane wśród klientów regularnie korzystających z ich usług. No ale jak poprawnie wysłać paczkę? Czy to zadanie jest bardzo trudne? Udowadniamy, że nie ma nic prostszego niż usługa DPD zamów kuriera.

Krok pierwszy – przygotuj paczkę

Jeżeli znasz adres celu przesyłki, pierwszym krokiem do jej wysłania jest przygotowanie paczki. Zadbaj o mocny karton lub większą kopertę, które nie rozerwą się samoistnie w czasie transportu. Jeżeli zamierzasz wysłać delikatną rzecz, najlepiej uzbrój się dodatkowo w folię bąbelkową oraz papiery, które zamortyzują uderzenie. Nie zaszkodzi też owinąć całość folią stretchową oraz zabezpieczyć taśmą klejącą. Tak przygotowana paczka jest gotowa do wysyłki. Kolejnym krokiem jest kliknięcie polecenia – DPD zamów kuriera.

Krok drugi – podstawowe informacje o paczce

Wchodząc na stronę konkretnego kuriera albo dobrego pośrednika firm kurierskich, w tym chociażby Globkurier.pl – musisz na początku podać podstawowe informacje na temat paczki. Ważna jest jej wielkość (długość, szerokość i wysokość), waga, a także kraj wysyłki oraz destynacji. Można też skorzystać z dodatkowych opcji, a zatem określić preferowaną szybkość doręczenia, sposób nadania i zakres cen. Na podstawie tych informacji otrzymasz szczegółową wycenę przesyłki. Paczkę o wymiarach 20x20x20 i wadze 3kg wyślemy już za niecałe 9 złotych brutto (jeżeli zaniesiemy paczkę do wybranego punktu, a adresat również odbierze ją w określonym miejscu). Za niecałe 19 złotych brutto nie będziemy natomiast musieli się ruszać z domu. Kurier bowiem przyjedzie po paczkę oraz dostarczy ją wprost do rąk adresata.

Krok trzeci – wybór kuriera

Kiedy już wybierzemy preferowany rodzaj przesyłki z przedstawionej listy ofert, wystarczy kliknąć polecenie DPD zamów kuriera. Korzystając ze strony internetowej Globkurier.pl będzie trzeba założyć konto lub skorzystać z wersji bez rejestracji. Przy założeniu konta system będzie pamiętał nasze dane osobowe i adresy. W przeciwnym razie trzeba będzie każdorazowo podać te informacje samodzielnie. Jakie dane są ważne? E-mail, imię, nazwisko, adres i numer telefonu nadawcy, a także e-mail, imię, nazwisko, adres i numer telefonu adresata. Konieczne jest też uzupełnienie dodatkowych informacji na temat paczki, w tym rodzaju zawartości, preferowanego czasu nadania oraz sposobu płatności. Przesyłki o niestandardowych wymiarach mogą wymagać dodatkowej opłaty. Więcej zapłacimy też za ubezpieczenie, zwrot dokumentów dołączonych do przesyłki oraz otrzymanie powiadomień o nadaniu i doręczeniu paczki.

Krok czwarty – podsumowanie i płatność

W kroku czwartym usługi DPD zamów kuriera otrzymasz potwierdzenie złożenia zamówienia oraz skorzystasz z systemu szybkich płatności, by zapłacić za wysyłkę. Cały proces przebiegnie szybko i bezproblemowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here