Zaufanie – jak ważne jest w budowaniu relacji BDSM?

Szukanie nowych rozwiązań w łóżku przestało być dla Polaków tabu. Coraz chętniej sięgają oni choćby po kamasutrę, dzięki której ich życie erotyczne jest urozmaicone i ciekawe. Jednym ze sposobów na realizowanie własnych fantazji erotycznych jest BDSM. Tylko jak zbudować wspólny seks z ostrością w tle?

Dlaczego akcesoria BDSM są ważne?

Zaczniemy nietypowo, bo trochę od końca. To nie akcesoria BDSM są kluczowe w tym znaczeniu, jednak od nich zależy wiele. Zaufanie, które buduje się w trakcie seksu i które jest niezbędne do zaczęcia zabawy z nurtem BDSM musi mieć silne podparcie w faktach.

Nie jest tajemnicą, że wiele sklepów z odzieżą czy zabawkami erotycznymi stawia na… brak jakości. Wówczas nawet jeśli uda się stworzyć atmosferę, poznać swoje potrzeby i wzajemnie się nimi podzielić, można łatwo stracić zaufanie do zabawy BDSM i tego rodzaju aktywności w seksie. Dlatego, choć to sfera psychiczna jest tu najważniejsza, dobre akcesoria odgrywają kluczową rolę.

Rozmowa na początek

Wiadomo, że zaczęcie tematu ostrości w łóżku może być trudne. Wiele osób reaguje absolutną negacją, nie zastanawiając się nad tym, dlaczego nie chce spróbować. Statystycznie częściej strach, obawa i niechęć pojawia się u partnerek, lecz partnerzy także często nie mogą pogodzić się z dominującą partnerką.

Bowiem warto pamiętać i przy pierwszej rozmowie trzeba o tym wspomnieć, że zaufanie w seksie BDSM jest obopólne. Oznacza to, że taki rodzaj spełniania erotycznych fantazji nie wyklucza nikogo. Po ciemku, we własnym domu jesteśmy bowiem skorzy do zabawy na różnorakie sposoby, nie tylko realizując klasyczny schemat mężczyzna-boss/kobieta-szara myszka.

Po rozmowie czas na sklep BDSM

Tak, po rozmowie czas na przejście do czynów. Warto zbudować zaufanie powoli, nie spiesząc się. Nie powinno się wyznaczać konkretnej daty, przejście na zaufanie w stylu BDSM, na oddanie i absolutne pozwolenie na zdominowanie jednej strony powinno być naturalne. Jednocześnie jednak warto pobudzić zmysły, odwiedzając dobry sklep BDSM, na przykład z produktami Ledapol.

To w nim należy odszukać takich gadżetów, które przydadzą się w trakcie realizacji fantazji, które spodobają się obu stronom i które nie będą wykraczały poza granice zdobytego zaufania. Wybierać możesz z różnych opcji:

  • Wariant delikatny, początkowy – delikatne kajdanki skórzane, pas do wiązania rąk;
  • Wariant ostrzejszy, z zaufaniem – system wiązania rąk i nóg, uprzęże, maski;
  • Wariant ostry, bez ograniczeń – pejcz, kajdanki metalowe lub ze skóry, system uprzęży, nasutniki etc.

Dobry czas?

Kiedy jest dobry moment na BDSM? Właściwie zawsze, choć są momenty, gdy lepiej oddać się innym rozkoszom. Jednak zaufanie, które wytworzycie i – przede wszystkim – myślenie o tej drugiej stronie sprawi, że każda okazja powinna być doskonałym sposobem na spędzenie czasu w łóżku. Spełnienie erotycznych fantazji może dawać wiele satysfakcji.

Wszystko powinno jednak być oparte na wzajemnym zaufaniu i dobrej jakości gadżetów, których używacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here