Zestaw mebli łazienkowych

Meble łazienkowe często kupujemy w gotowych zestawach, w których znajdują się potencjalnie wszystkie potrzebne elementy wyposażenia. Poszczególne zestawy mogą różnić się zarówno ilością obecnych w nich mebli, ich rozmiarem, jak i stopniem ich wzajemnego dopasowania. Poniżej przybliżamy ten temat oraz wskazujemy na najważniejsze wyznaczniki, których warto przestrzegać w czasie zakupu zestawu mebli łazienkowych. 

Zestaw mebli łazienkowych – najważniejsze elementy 

Poszczególne zestawy mogą się znacząco różnić, jednak najczęściej zawierają te same podstawowe elementy. Przede wszystkim jest to szafka pod umywalkę – niezbędny element każdej łazienki. Szafka pozwala na przechowywanie akcesoriów do mycia, ręczników i innych potrzebnych przedmiotów. Powinna być wyposażona w drzwi lub szuflady, ewentualnie inne rozwiązania pozwalające na wykorzystanie jej przestrzeni. 

Lustro jest nieodłącznym elementem wyposażenia łazienki i często występuje w zestawie mebli łazienkowych. Powinno być dopasowane do szafki pod umywalkę oraz do pozostałych elementów zestawu. Najważniejszy jest jego rozmiar, kształt oraz sposób wykończenia ramy (jeśli jest obecna). 

W zestawie mogą też znajdować się dodatkowe półki lub regał. Pozwalają na przechowywanie kosmetyków oraz akcesoriów łazienkowych, co jest szczególnie przydatne w przypadku pomieszczeń mniejszych rozmiarów. 

Ponadto zestaw mebli łazienkowych może zawierać także dodatkową szafkę wiszącą lub szafkę podwieszaną. Jest to użyteczny element wyposażenia, szczególnie jeśli w danej łazience brakuje miejsca na ustawienie szafki pod umywalkę.

Do pozostałych elementów zestawu mogą zaliczać się także: mniejsze szafki na ścianę (przydatne do przechowywania niedużych przedmiotów, takich jak szczotki do zębów, pasty do zębów czy myjki), wieszak na ręczniki, kosz na pranie oraz elementy dekoracyjne. 

Jakie szafki pod umywalkę warto wybrać? 

Szafka pod umywalkę to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki. Wybór odpowiedniego typu mebla jest kluczowy, ponieważ wpływa na funkcjonalność i estetykę całego pomieszczenia, jak również umieszczonej na jego powierzchni umywalki. 

Wobec tego rozmiar i kształt szafki powinny być dostosowane do ich wymiarów. Zwykle szafki mają standardowe rozmiary, ale warto dokładnie zmierzyć swoją łazienkę jak również wybraną umywalkę (oczywiście o ile została już kupiona). Ponadto szafka powinna pasować do stylu łazienki i reszty wyposażenia. 

Szafki pod umywalkę są dostępne w różnych wersjach estetycznych i mogą być wyposażone w szuflady, drzwiczki lub łączyć obie te opcje. Szuflady są praktyczne, ponieważ umożliwiają łatwy dostęp do przedmiotów, a drzwiczki mogą zapewnić dodatkową ochronę przed kurzem. Warto również zwrócić uwagę na mechanizmy otwierania szuflad lub drzwiczek – najlepsze są ciche zamknięcia, które zapobiegają hałasowi i niepożądanym uderzeniom. 

Niektóre szafki oferują dodatkowe funkcje, takie jak wbudowane gniazda elektryczne, systemy oświetlenia czy wbudowane kosze na pranie. Przed zakupem warto zastanowić się, jakie dodatkowe funkcje będą przydatne i funkcjonalne w Twojej łazience. Nie zawsze będą bowiem koniecznie potrzebne ani tym bardziej przydawać się w czasie codziennego użytkowania szafki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here