Czym jest kredyt inwestycyjny

Tak, jak wśród kredytów dla osób prywatnych istnieje spora różnorodność (dostępne są m.in. kredyty gotówkowe, samochodowe, konsolidacyjne, studenckie), również kredyty dla firm występują w różnych formach.

Przedsiębiorcy mogą mieć odmienne potrzeby w zależności od celów, na które chcą wydać pozyskane środki, a także sytuacji finansowej i rozmiaru firmy, dlatego też niezbędne jest oferowanie produktów bankowych o różnorodnych parametrach.

Jednym z produktów szczególnie wartych uwagi, z którym powinien się zapoznać każdy właściciel firmy, jest kredyt inwestycyjny. Na czym taki kredyt dokładnie polega i czy warto go brać? Na te pytania odpowiemy w dalszej części tego artykułu.

Co to jest kredyt inwestycyjny i do czego służy?

Kredyt inwestycyjny, jak wskazuje jego nazwa, jest kredytem celowym, służącym do realizacji określonych inwestycji. W wielu przypadkach rozwój firmy, na przykład inwestycje w nowe budynki, maszyny czy pojazdy, wymagają dużych nakładów finansowych, a więc nie da się ich przeprowadzić z wykorzystaniem tylko środków zgromadzonych przez firmę w ramach jej dotychczasowej działalności.

Czy to ze względu na to, że rzeczonych środków jest za mało, czy dlatego, że wydanie ich wszystkich zagroziłoby płynności finansowej firmy w razie jakichkolwiek problemów (kryzysu ekonomicznego, pojawienia się poważnych konkurentów i nie tylko).

Ten typ kredytu może opiewać nawet na bardzo dużą kwotę, aczkolwiek wiele w zakresie tego, jak duży kredyt uda się uzyskać, zależy od sytuacji finansowej firmy i tego, jak potencjalny kredytobiorca oceni planowaną inwestycję. W przeciwieństwie do firmowych kredytów obrotowych, które z reguły są zobowiązaniami krótkoterminowymi, kredyty inwestycyjne mogą rozciągać się nawet na kilkanaście lat. Dzięki temu mimo dużej kwoty kredytu możliwe jest zredukowanie raty do poziomu, który pozwoli na terminową spłatę zobowiązania bez stresu i nerwów.

Więcej wartościowych informacji na temat kredytu inwestycyjnego znaleźć można pod adresem https://splatakredytow.pl/kredyt-inwestycyjny-dla-firm/. Jest to niewątpliwie temat, który warto zgłębić, ponieważ przeprowadzenie poważnej inwestycji może być jedyną drogą do zwiększenia skali działalności firmy i tym samym jej przychodów.

Czy kredyt inwestycyjny się opłaca?

Kredyt inwestycyjny, z uwagi na fakt, że wymaga wkładu własnego i stworzenia precyzyjnego biznesplanu, jest dla banku stosunkowo bezpieczny. Dlatego też bywa udzielany na bardzo atrakcyjnych warunkach, szczególnie w porównaniu do zwykłych kredytów gotówkowych, które co prawda można wydać na dowolny cel, ale które nie najlepiej sprawdzają się w przypadku szeroko zakrojonych inwestycji.

Ofert kredytu inwestycyjnego jest jednak stosunkowo dużo, a niektóre z nich na pierwszy rzut oka wydają się niewiele różnić. Dlatego też dobrym pomysłem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy przy zaciąganiu tego typu zobowiązania. Wykwalifikowany pośrednik kredytowy, którego można znaleźć tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-inwestycyjny-dla-firm/, zadba o optymalne warunki kredytu, a także szybką pozytywną decyzję kredytową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here