biurka dla dziecka

Chcesz kupić biurko dla swojego dziecka? Zatem koniecznie zwróć uwagę na najważniejsze cechy, jakie powinno zawierać idealne biurka dla Twojego dziecka. I to niezależnie od tego, czy idzie ono dopiero do pierwszej klasy, czy też jest już na kolejnych etapach edukacji.

Jakie biurko wybrać dla dziecka? 5 wskazówek, na które warto zwrócić uwagę

Kupowanie biurka do pokoju dziecięcego nie jest prostą sprawą, gdyż bardzo łatwo można popełnić błąd i kupić niefunkcjonalny i niskiej jakości mebel. Przez co już w ciągu kilku miesięcy może przestać spełniać swoją funkcję. Lepiej poświęć chwilę i wybrać model, z którego Twoje dziecko będzie mogło korzystać przez wiele lat.

Duży blat

Blat biurka to miejsce robocze, przy którym dziecko będzie się uczyć, rozwiązywać zadania, ale też rysować czy realizować swoje pasje. Najlepiej zatem, aby szerokość blatu nie była mniejsza niż 70-80 cm, z kolei jego długość najlepiej, aby liczyła ok. 110-120 cm. Dobrym pomysłem może być biurko narożne, które sprawi, że wielkość blatu będzie jeszcze większa, a sam mebel bardziej wielofunkcyjny.

Miejsce na przybory szkolne

Dobre biurko powinno zawierać szafkę z półkami czy szufladami, gdzie będzie można schować książki, zeszyty i inne przybory. Im więcej miejsc do przechowywania różnych przedmiotów, tym lepiej. Świetnym pomysłem są zamykane szafki, gdyż w ten sposób znacznie łatwiej będzie ukryć potencjalny nieporządek.

Ergonomiczne biurko

Poza tym koniecznie musisz zwrócić uwagą na to, aby biurko do pokoju dziecka mogło rosnąć razem z nim. Opłacalną opcją jest możliwość regulacji wysokości blatu. W ten sposób będziesz mógł dopasować wysokość biurka do aktualnego wzrostu dziecka. Do biurka dobierz też fotel obrotowy z regulowanymi podłokietnikami, siedziskiem, oparciem oraz zagłówkiem.

Miejsce na komputer

Dziś coraz więcej dzieci korzysta z Internetu podczas nauki. Dlatego już na przyszłość kup takie biurko, które zapewnia miejsce na komputer bądź laptop. Specjalna półka czy wnęka sprawią, że dziecko nie straci powierzchni roboczej. Sporym atutem jest też półka na klawiaturę i myszkę komputerową.

Solidne wykonanie

Nie możesz zapomnieć także o tym, aby wybierać jedynie wysokiej jakości biurka. Drewniane meble cechują się wytrzymałością i solidnością, więc na pewno z powodzeniem sprostają Twoim oczekiwaniom. Alternatywą są metalowe meble, które również są bardzo stabilne i trwałe.

Dopiero na samym końcu przeanalizuj sam wygląd biurka i dopasuj go do aranżacji pokoju dziecięcego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here