Czym różnią się kosmetyki fryzjerskie od produktów drogeryjnych

Niejednokrotnie podczas wizyt w salonach fryzjerskich zauważyliście, że fryzjerzy używają takich kosmetyków, których nie znajdziemy na drogeryjnych półkach. Czym różnią się farby do włosów, szampony i odżywki profesjonalne od tych drogeryjnych? Gdzie można kupić kosmetyki fryzjerskie i czy warto w nie inwestować?

Zasadnicza różnica między specyfikami z ogólnodostępnych sklepów, a preparatami przeznaczonymi do salonów fryzjerskich polega na stężeniu substancji aktywnych. W odżywkach profesjonalnych sprzedawanych przez specjalistyczny sklep fryzjerski jest zdecydowanie mniej wody, a więcej drogocennych substancji kondycjonujących włosy. Dlatego tubki z preparatami przeznaczonymi do pracy fryzjera wystarczają na dłużej. Kosmetyki z drogerii są natomiast zaprojektowane tak, aby w dużym opakowaniu znajdowało się w zasadzie tyle samo jakościowej zawartości, co w małej tubce specjalistycznej substancji dla fryzjerów. Nie oznacza to, że taka drogeryjna odżywka do włosów była gorszej jakości. Należy jednak używać jej więcej i częściej, aby przyniosła taki efekt, jak kosmetyk profesjonalny.

Gdzie kupić profesjonalne kosmetyki do włosów?

Używanie profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich w domowych pieleszach jest możliwe, ale należy z tym uważać. Kosmetyki fryzjerskie możemy zamówić w hurtowni dla fryzjerów. Dobrym miejscem do zakupu jest też internetowy sklep dla fryzjerów cieszący się dobrymi opiniami w Sieci. Ich używanie należy skonsultować ze specjalistą. Zdarza się, że nieumiejętne stosowanie szamponów, odżywek i farb do włosów o innym niż standardowe stężeniu substancji aktywnych doprowadza do zniszczenia lub osłabienia włosów. O to, które kosmetyki fryzjerskie będą najlepsze dla naszego typu włosów, warto zapytać fryzjera, którego regularnie odwiedzamy. Wiele salonów fryzjerskich prowadzi sprzedaż preparatów, których używa do pracy. Kupując w takich miejscach mamy pewność co do sposobu użytkowania oraz efektu, jaki to przynosi naszym włosom, bo zwykle przed zakupem jesteśmy już po kilku zabiegach fryzjerskich z wykorzystaniem tychże produktów.

Kosmetyki fryzjerskie z aukcji internetowych

Zdecydowanie odradza się kupowania profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich z aukcji internetowych, szczególnie jeśli są to kosmetyki nieopatrzone nawet polskimi etykietami. Na naszą szczególną uwagę powinny zasługiwać te specyfiki, które mają skrajnie niską cenę. Zwykle są przeterminowane lub są to podróbki. Korzystanie z takich środków pielęgnacyjnych nie przysłuży się ani naszemu zdrowiu, ani urodzie, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń, blizn i spalenia lub wypadnięcia włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here