warsztat

Inwestycja w drobne akcesoria, które umożliwiają lepsze zagospodarowanie dostępnej przestrzeni to sprawdzony sposób na uporządkowanie warsztatu i poprawę komfortu pracy. Wystarczy zamówić wielofunkcyjny stół narzędziowy, metalową szafkę pełną szuflad o różnych pojemnościach lub sięgnąć po tanie uchwyty na narzędzia, które można przytwierdzić do ściany lub mebli warsztatowych, wygospodarowując w ten sposób dodatkowe miejsce na podręczne akcesoria.

Regały warsztatowe

To idealne rozwiązanie dla osób dysponujących nieco większą przestrzenią przeznaczoną na cele warsztatowe i dobry sposób, by stworzyć kącik narzędziowy w piwnicy, garażu czy na balkonie. W sprzedaży znajdziemy szeroki wybór regałów o konstrukcji metalowej, z półkami metalowymi lub wykonanymi z tańszego materiału, na przykład z płyt wiórowych. Regały mają różne rozmiary i nośność, dzięki czemu znalezienie konstrukcji dopasowanej do charakterystyki technicznej konkretnego pomieszczenia jest naprawę proste. Uzupełnieniem regałów mogą być uchwyty na narzędzia, instalowane bezpośrednio do konstrukcji, ewentualnie do frontów ich półek. Przykładem prostego uchwytu narzędziowego, który można zamocować na froncie półki, jest listwa na nasadki. Do regałów można mocować także różnego rodzaju haczyki czy wieszaki, w ten sposób zyskując dodatkowe miejsce na odzież roboczą czy ręczniki.

Stół lub wózek warsztatowy

Nieodzownym elementem wyposażenia każdego warsztatu jest solidny mebel z blatem. Najlepiej, gdy jest to stabilny stół, który można przytwierdzić do podłogi lub ściany, ewentualnie wózek warsztatowy z blokadą kółek i obszernym blatem przystosowanym do realizacji drobnych prac stolarskich lub dowolnie innych. Gdy zdecydujesz się na zakup stołu, warto wybrać model z dodatkową szufladą, ewentualnie sięgnąć po kilka ściennych uchwytów narzędziowych, tak by podstawowe akcesoria, takie jak wkrętaki, klucze płaskie czy oczkowe mieć zawsze pod ręką, w zasięgu wzroku. Różnego rodzaju listwy, wieszaki i inne uchwyty na narzędzia przydadzą się również wówczas, gdy korzystasz z wózka warsztatowego. Dzięki nim zyskujesz dodatkowe miejsce w wózku i lepiej organizujesz stanowisko pracy.

Funkcjonalne zorganizowany warsztat to większy komfort pracy, mniej frustracji, porządek i estetyka. Jeśli lubisz pracować w miejscu zadbanym, gdzie wszystko znajduje się na swoim miejscu, zakup regałów, stołu, wózka warsztatowego oraz kilka uchwytów na narzędzia pomoże w jego lepszym zorganizowaniu. Takie wyposażenie nie jest przesadnie drogie, w związku z czym zoptymalizowanie warsztatu jest w zasięgu każdego majsterkowicza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here