masaż

Rehabilitacja jest podstawowym procesem powrotu do zdrowia po różnego rodzaju urazach. Niebagatelne znaczenie w tym przypadku mają turnusy, podczas których uczestnicy korzystają z różnych form wsparcia psychologicznego i fizycznego. Zajęcia organizowane są w przyjaznym środowisku, zazwyczaj w uzdrowiskach lub kompleksowo wyposażonych ośrodkach wypoczynkowych. Kiedy więc warto zdecydować się na pobyt w takim miejscu i dla kogo przeznaczone są takie turnusy? Podpowiadamy.

Czym są turnusy rehabilitacyjne?

Turnusy rehabilitacyjne to specjalne zajęcia, podczas których uczestnicy mogą korzystać z rozbudowanych programów terapeutycznych. Stanowią one istotny krok w powrocie do pełni sprawności i umożliwiają szybsze odzyskanie pełni zdrowia. Programy stanowią integralną część opieki związanej z rehabilitacją. Dlatego w ich skład wchodzą różnorakie terapie obejmujące między innymi ćwiczenia fizyczne, konsultacje ze specjalistami oraz zajęcia terapeutyczne skoncentrowane również na aspekcie psychologicznym pacjenta.

Turnusy rehabilitacyjne charakteryzują się przede wszystkim tym, że są organizowane w grupach o określonej liczbie uczestników. Jest to niewątpliwie zaleta, ponieważ osoby uczestniczące w takiej formie spotkań, mogą łatwiej zintegrować się z innymi uczestnikami. Rozwijane są dzięki temu kontakty społeczne, łatwiej także znaleźć osoby o podobnych zainteresowaniach. Osoby uczestniczące w turnusach motywują się wzajemnie, co wpływa na efekty rehabilitacji.

Dla kogo przeznaczone są turnusy rehabilitacyjne?

Turnusy rehabilitacyjne kojarzą się głównie z osobami w podeszłym wieku. Tak naprawdę jednak są one skierowane do wszystkich grup wiekowych. Korzystają z nich zarówno osoby młode, które zmagają się z różnymi problemami zdrowotnymi, jak i seniorzy. Na turnusach rehabilitacyjnych dużą grupę stanowią także osoby w średnim wieku. Z takich programów korzystają głównie ci, którzy zmagają się z różnymi dolegliwościami. Problemy te mogą wynikać z wieku, chorób, jak i różnego rodzaju urazów i przebytych operacji.

Kiedy warto skorzystać z takich turnusów?

Istotną motywacją do udziału w turnusach rehabilitacyjnych jest chęć szybszego powrotu do zdrowia. Taka forma zajęć jest wskazana przede wszystkim dla osób, które nie uzyskują wystarczających postępów w innych formach leczenia domowego lub ambulatoryjnego. Każdy taki turnus jest intensywnym sposobem terapii. Pacjent może jednocześnie wypocząć i zrelaksować się w wyjątkowym środowisku. Dlatego wyszukując turnusu, warto skupić się głównie na miejscach uzdrowiskowych, np. wpisując w wyszukiwarkę „turnusy rehabilitacyjne solec zdrój”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here