Klamka dopasowana idealnie do drzwi wewnętrznych

Klamka jest drobnym, ale niezwykle ważnym akcesorium przy drzwiach. Służy nam do ich otwierania i zamykania, ale jednocześnie może stanowić dodatkową ozdobę. Dlatego, oprócz funkcjonalności, powinna odznaczać się także odpowiednim wyglądem, który dobrze dopasuje się do wystroju całego mieszkania.

Klamka do drzwi wewnętrznych: z zamkiem czy bez?

Jedno z najważniejszych pytań, jakie warto sobie zadać podczas wybierania klamki do drzwi wewnętrznych, to czy powinna posiadać także zamek, czy nie. Nie wszystkie drzwi znajdujące się w mieszkaniu należy wyposażać w zamek: na przykład drzwi do salonu z reguły go nie potrzebują – o czym wiedzą szczególnie dobrze osoby, które decydują się na zupełnie otwarte pokoje dzienne.

Jednak inne pomieszczenia mogą wymagać posiadania zamka: na przykład łazienka powinna posiadać albo klasyczny zamek, albo zamek ryglowy, pozwalający każdemu domownikowi lub gościowi na pełną swobodę i intymność w tym szczególnym pomieszczeniu.

Dlatego, decydując się na wybór konkretnej klamki – z lub bez zamka – należy przede wszystkim rozważyć, co będzie konieczne w danym pomieszczeniu. Przykłady obu tych typów można znaleźć pod adresem: https://www.sparta.com.pl/pl/klamki.

Klamka w nowoczesnym stylu

Do nowoczesnych drzwi, zazwyczaj odznaczających się bardzo prostą budową, warto wykorzystać nowoczesne klamki. Ich proste linie i kształty, które stawiają przede wszystkim na funkcjonalność, doskonale sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach: zarówno biurowych, jak i domowych.

Jednocześnie, nie należy wystrzegać się ciekawych kolorów klamek. Są one w końcu elementami ozdobnymi, a w przypadku nowoczesnych, prostych drzwi czasem nawet jedynymi detalami, które nadają im konkretnego charakteru.

Przykładem nowoczesnej klamki, która może świetnie wpasować się we wnętrze o minimalistycznym czy urabnistycznym stylu, jest uchwyt B-Harko Rubus z kwadratową tarczką w kolorze nikiel-satyna. To idealny wybór do najbardziej uniwersalnych pomieszczeń, a także do wszystkich pokojów, w których panuje elegancki, nieco surowy styl.

Klasyczna “barokowa” klamka

Zupełnie innym typem mogą być klamki o bogatym zdobnictwie, które kojarzą się nam często z pałacami i kościołami. Jednak osoby, które kochają styl retro i chciałyby właśnie w nim urządzić swoje mieszkanie, mogę z powodzeniem wybrać je także do swojego domu.

Bogato zdobione, barokowe klamki mogą doskonale sprawdzić się w przestronnych willach o wyjątkowym, zabytkowym umeblowaniu. Jeśli więc cenisz sobie unikatowe zdobnictwo każdego elementu, możesz sięgnąć na przykład po klamkę Retro w kolorze złota pokrytego patyną, jaką znajdziesz w sklepie Sparta. Na pewno doskonale wpasuje się w klasyczny wystrój twojego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here