Najciekawsze prezenty imieninowe

W polskiej katolickiej tradycji obchodzenie imienin ma dużo większe znaczenie niż obchodzenie urodzin. Zwłaszcza ludzie starszej daty przywiązują dużą wagę do śledzenia kalendarza. Bardzo miłym gestem jest kupienie takiej osobie w jej dniu miłego prezentu. Co jest najlepszym prezentem dla babci, dziadka, wujka lub cioci?

NIEŚMIERTELNE KWIATY I CZEKOLADKI

Z pewnością najprostszym rozwiązaniem będzie zakupienie bukietu kwiatów. Zwłaszcza panie docenią piękne cięte kwiaty z kwiaciarni. Jeżeli chcemy pokazać się z nieco bardziej praktycznej strony, możemy pokusić się o zakup kwiatów w doniczce. Takie kwiaty można potem postawić na balkonie albo przesadzić do ogrodu. Z kwiatami ładnie komponuje się bombonierka z pysznymi czekoladkami. Warto kupić ją w dobrym sklepie ze słodyczami – czekoladki z takiego sklepu będą lepsze niż z supermarketu i ładniej zapakowane.

PRZYDATNY PREZENT

Jeżeli chcemy zaskoczyć bliską nam osobę czymś bardziej oryginalnym niż kwiaty i słodycze, warto zastanowić się, czego dana osoba potrzebuje. Być może ktoś właśnie robi remont i przydadzą się mu dodatkowe pędzle czy puszki farby? Może ktoś wprowadził się do nowego domu i jeszcze nie ma ładnego zestawu talerzy czy filiżanek? W wielu sklepach znajdziemy też wszelakie gadżety i akcesoria, które z założenia przydają się każdemu i generalnie ułatwiają życie. Takie prezenty z pewnością ucieszą swą praktycznością.

SAM ZRÓB PREZENT

Czasami zdarzy się, że danego miesiąca czy roku trzeba zacisnąć pasa i mocno ograniczyć wydatki. Oszczędności dotykają wtedy również zakupu prezentu. Większość oryginalniejszych podarunków wiąże się ze sporymi kosztami. Dlatego też, w przypadku gdy nasz budżet jest mocno ograniczony, warto pomyśleć o samodzielnym wykonaniu prezentu. Istnieje wiele ciekawych technik, które można użyć do sporządzenie na prawdę oryginalnego i pięknego podarunku. Osoby bardziej kreatywne powinny pomyśleć o szydełkowaniu czy haftowaniu. Ręcznie wykonany szalik czy chusta to idealne prezenty dla cioci czy babci. Jeżeli raczej nie należymy do osób szczególnie uzdolnionych, rozwiązaniem może być decoupage. Ta technika polega na wyklejaniu różnymi wzorami przedmiotów codziennego użytku, takich jak toaletki czy pudełka. Papiery i przyrządy do wyklejania znajdziemy nawet w osiedlowych sklepach papierniczych.

PODARUJ WSPANIAŁE DOŚWIADCZENIE

Ktoś kiedyś powiedział że lepiej kolekcjonować doświadczenia, nie przedmioty. Jest w tym sporo racji – ciekawe i oryginalne doświadczenia rozwijają nas, uczą oraz czynią szczęśliwymi. Dlaczego by nie podarować bliskiej osobie, zamiast kolejnych zbędnych przedmiotów, właśnie pięknego doświadczenia? Z pomocą przyjdą nam vouchery. W sklepach internetowych znajdziemy ogromny wybór voucherów, poczynając od tych najbardziej przyziemnych, jak kolacja we dwojga czy pobyt w SPA, a na tych bardziej oryginalnych, jak kurs skoków spadochronowych, kończąc. Bardzo fajną cechą voucherów jest to, że osoba obdarowana może wybrać dokładny dzień, w którym chce tenże voucher zrealizować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here