Poznaj powody, dla których powinieneś odwiedzić Seszele

Według specjalistów od turystyki luksusowej, najpiękniejsze miejsca na wakacje na świecie to wyspy Oceanu Indyjskiego – rajskie Seszele, bajeczne Malediwy, pachnący przyprawami Zanzibar oraz ‘perła oceanu’ – zielony i cudowny Mauritius. Poniżej przedstawiamy jeden z wymienionych kierunków – Seszele, słynące z granitowych głazów i filmowych scenerii.

Seszele – unikatowe wyspy w skali światowej

Seszele

Wyobraźcie sobie 115  przepięknych wysp pochodzenia koralowego i granitowego, porozrzucane po Oceanie Indyjskim, z czego tylko 35 z nich jest zamieszana. Ich plaże obmywane są przez cały rok przez ciepłe i krystaliczne wody. Na lądzie znajdziecie rzadkie gatunki zwierząt, setki gatunków ptaków i  roślin, a w przybrzeżnych rafach tysiące mieniących się kolorami tęczy ryb. Wyobraźcie sobie raj na Ziemi. Czy takie miejsca są prawdziwe i istnieją naprawdę? Tak, to archipelag Seszeli. To wymarzone miejsce dla fanów sportów wodnych, nurkowania, wędkarstwa i entuzjastów słonecznych kąpieli o każdej porze roku. Jeśli śniliście o leniwych i spokojnych wakacjach pośród palm i nurkowaniem w czystych wodach Oceanu Indyjskiego to Seszele spełnią w 200% te oczekiwania. Bajeczne plaże Seszeli zaliczane są do jednych z najczyściejszych na świecie. Czyste i spokojne plaże powodują, że są popularnym miejscem do wylęgania jaj żółwich wygrzewania się w słońcu krabów.

Luksusowy wypoczynek na Wyspie Praslin

seszele

Wyspa Praslin – druga co do wielkości na Seszelach, granitowego pochodzenia,  porośnięta jest gęstym tropikalnym lasem. Zamieszkuje ją około 6 tysięcy osób. Najważniejsza atrakcja turystyczna Praslin to Park Narodowy Vallee de Mai, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, który słynie z niezwykłej odmiany palmy, zwanej lodoicją seszelską, czasami opisywanej też jako kokos morski – coco de mer.

Coco de mer, czyli palma seszelska, występuje zaledwie na dwóch wyspach archipelagu: Praslin i Curieuse. Palmy rosną bardzo długo a wysokość drzew lodoicji seszelskiej może dochodzić do 40 kilku metrów. Po 20 latach wzrostu palmy mogą produkować owoce ważące do 25 kilogramów. Dlatego też są one objęte ścisłą ochroną, z powodu rzadkiego występowania i długiego okresu wegetacji. Gdy kokos jest już gotowy to spada na ziemię i zachwyca swym kształtem ‘kobiecych bioder’ odwiedzających gości w parku Valle de Mai. Praslin to także przepiękne plaże oraz jedyne 18-dołkowe pole golfowe  na Seszelach. Podczas wycieczki na Praslin warto zobaczyć plażę Anse Volbert, która jest kwintesencją i wizytówką wyspy.

Seszele

Najlepszy hotel na wyspie, idealny na luksusowy wypoczynek z dala od tłumów to Raffles Praslin Seychelles 5* lux oferujący zakwaterowanie w 86 willach o minimalnej powierzchni 125 m. kw.

Każda z nich ma do dyspozycji prywatny basen z podgrzewaną wodą, taras i widok na ogród lub Przestronne wille są gustownie i nowocześnie umeblowane.

Luksus bez granic na prywatnej wyspie Félicité

Niewielka granitowa wyspa Félicité leży 2,5 km od sąsiedniej La Digue. Obecnie na Félicité położony jest jeden z najnowszych i najbardziej luksusowych hoteli na całym archipelagu Seszeli, mianowicie Six Senses Zil Pasyon. Do lat 70-tych ubiegłego wieku wyspa była niezamieszkana a je tereny porastały plantacje palm kokosowych. Dzięki braku ingerencji w przyrodę wyspa stanowi ostoję dla endemicznych gatunków gatunków fauny i flory, które czekają na odkrycie. Ekskluzywny hotel Zil Pasyon zarządzany przez ekologiczną sieć Six Senses powstawał w zgodzie z naturą, respektując naturalne środowisko i przyrodę.

Seszele

To niezwykle luksusowe miejsce na wyciszające wakacje, gdyż na wyspie mogą przybywacie jedynie hotelowi goście. Do hotelu najlepiej dostać się helikopterem z Mahe lub prywatnym jachtem motorowym. Zapraszamy na wakacje w raju na maleńkiej wyspie Oceanu Indyjskiego!

Seszele ze sprawdzonym biurem podróży

Luksusowy wypoczynek na Wyspie Praslin

Jeśli poszukujecie sprawdzonego biura, z doświadczeniem i najlepszymi cenami pakietów wyjazdowych na Seszele to biuro podróży CARTER® zaprasza do kontaktu:

tel: 22 392 60 16/17 , kom.: 509 601 246,  travel@carter.eu

Inspiracje: Wycieczki na Seszele

Biuro ul. Hoża 50/23 w Warszawie

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here