Wyciskarka

W nowoczesnej kuchni nie brakuje innowacyjnych urządzeń, które pomagają w przygotowaniu pełnowartościowych posiłków. Zdrowa dieta to przede wszystkim surowe produkty spożywcze. Pomocne w spożywaniu warzyw i owoców mogą okazać się wolnoobrotowe wyciskarki. Choć na rynku wiele jest propozycji tych urządzeń, to jednak coraz większą popularność zyskuje niewielki, lecz w pełni funkcjonalny sprzęt marki Kuvings. Charakteryzują się one atrakcyjnym, pasującym do wystroju pomieszczenia kuchennego designem. Można je znaleźć w sklepach w różnych kolorach i tym samym lepiej dopasować do wymagań kuchni urządzonej przez mężczyzny lub przez kobietę. Na blacie kuchennym nie zajmuje ona dużo wolnej przestrzeni – docenia się to zwłaszcza w niewielkich kuchniach, miejscach, gdzie liczy się na blacie każdy centymetr.

Zalety sprowadzenia wyciskarek do kuchni

W diecie zdrowego człowieka powinna znaleźć się odpowiednia ilość surowych warzyw i owoców. Z wyciskarkami Kuvings nie jest to trudne – zarówno dorosły, jak i dziecko wiele zyska, jeśli w kuchni pojawi się ten specjalistyczny sprzęt do przygotowania soków warzywno-owocowych. Przede wszystkim w czasie ich przyrządzania nie traci się cennych, obecnych w owocach i warzywach witamin i minerałów. Wyciskarki Kuvings mają podwójny otwór, dzięki czemu są w stanie zmieścić znacznie większe produkty niż standardowy sprzęt. Nie trzeba specjalnie kroić jabłek czy buraków, żeby móc skorzystać z tej maszyny. Wyzwaniem dla tego urządzenia nie są także bardzo twarde warzywa i owoce. Poradzi sobie ona między innymi z marchewką czy burakiem. Wszystkie elementy tego sprzętu są trwałe, stworzone z materiałów stabilnych, które można myć w zmywarce. Materiał może mieć stały kontakt z jedzeniem, nie wpływa to na smak soku.

Jak utrzymywać w czystości?

Właściciele wyciskarek wolnoobrotowych najczęściej nie są zadowoleni, gdy przychodzi czas sprzątania po przygotowaniu soku. Usuwanie tego, co zostało z warzyw i owoców, czyli pulpy, nie należy do przyjemnych czynności. Tylko dobra konstrukcja maszyny będzie sprzyjała myciu poszczególnych części. Wyciskarki Kuvings zostały tak zaprojektowane, żeby można było sprawnie usunąć pulpę z wszystkich elementów maszyny. Można to zrobić zarówno ręcznie, jak i za pomocą zmywarki. Urządzenie z łatwością można rozłożyć i wyczyścić. Od tych czynności zależy, czy sprzęt będzie higieniczny i gotowy do dalszego użycia. Warto stosować delikatne środki czyszczące, żeby nie zniszczyć materiałów, z których jest zrobiona ta nowoczesna wyciskarka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here