bagażnik dachowy

Bagażnik dachowy na rowery umożliwia komfortowy przewóz jednośladu. Na dachu samochodu można umieścić także narty, kajak oraz inny sprzęt sportowy.

Bagażnik dachowy – zastosowanie

Bagażnik na dachu samochodu jest doskonałym rozwiązaniem szczególnie podczas wyjazdu na urlop, gdy trzeba przewieźć narty, kajak, namiot lub inny sprzęt sportowy. Do transportowania jednośladów, służy bagażnik dachowy na rowery. Bagażnik rowerowy na hak umożliwia bezpieczny i komfortowy przewóz pojazdów dwukołowych. Bagażnik rowerowy na hak występuje jako wieszak i platforma.

Pierwszy typ jest tańszym rozwiązaniem, ale podczas jazdy może zasłaniać tablice rejestracyjne i oświetlenie samochodu. Częściej wybierany jest bagażnik na rowery na hak jako platforma, ponieważ zapewnia łatwe dojście do bagażnika, a przede wszystkim minimalizuje ryzyko uszkodzenia ładunku. Bagażnik na hak jest wyposażony w specjalny zamek, zapewniający dodatkowe zabezpieczenie jednośladu. Wybór uchwytów wyposażonych w specjalne pasy czy zaczepy to gwarancja, że podczas jazdy nie dojdzie do poluzowania roweru.

Bagażniki dachowe – montaż

Bagażniki samochodowe wymagają prawidłowego montażu. Do instalacji bagażników potrzebne są relingi, dzięki którym mocować belki poprzeczne. Do nich z kolei montuje się: box dachowy, uchwyty na rowery czy narty oraz akcesoria. W intercars.pl można uzyskać pomoc, jaką wybrać szerokość belki. Bagażnik dachowy na hak musi mieć odpowiedni uchwyt do przewozu roweru, żeby transport stał się bezpieczny i nie doszło do uszkodzenia jednośladu oraz samochodu.

Aby zamocować box dachowy, auta powinny być wyposażone w bagażniki bazowe. Montaż musi być przeprowadzony z największą precyzją, ponieważ bagażnik jest narażony na duże obciążenie. Wszystkie śruby muszą być dobrze dokręcone, a mechanizmy zapięcia działać prawidłowo. Nie mając doświadczenia w instalowaniu bagażnika warto zlecić zadanie profesjonalistom.

Box dachowy – polecane produkty

Kupując box samochodowy trzeba sprawdzić parametry, czyli: jakie są rozmiary dachu i dopuszczalne obciążenie, a także czy można zamontować bagażnik bazowy. Box dachowy wymaga zakupu akcesoriów: pasów mocujących, gum do belek, śrub i nakrętek oraz zestawów naprawczych. Zalecane jest również zaopatrzenie się w zapasowe produkty, by uniknąć stresu w przypadku ich utraty czy uszkodzenia.

Wiele osób szuka miejsca, gdzie można kupić części samochodowe najwyższej jakości. Intercars.pl dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oferuje markowe modele, których informacje znajdują się w opisach każdego asortymentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here