Zwróć uwagę na te 4 rzeczy, zanim kupisz rękawice sparingowe MMA

Każda dyscyplina sportowa wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Zwykle podstawową funkcją tego typu akcesoriów jest zadbanie o bezpieczeństwo trenującego. Właśnie taką rolę pełnią rękawice sparingowe MMA. Dodatkowo zapewniają one ochronę Twojemu partnerowi w walce. Więcej informacji o cechach charakterystycznych tych rękawic znajdziesz poniżej. W artykule zdradzamy, czym warto się kierować, kiedy planujesz kupić nową parę.

1. Dopasuj rozmiar do swoich potrzeb

Rękawice do MMA przeznaczone do sparingu charakteryzują się lepszą zabudową. Wszystkie palce – a nawet kciuk – są odpowiednio chronione, a w dodatku wypełnienie tworzy solidna warstwa pianki o wysokiej gęstości. Wszystko po to, aby zapewnić zawodnikowi dobrą amortyzację ciosów. Choć w tak zabudowanych rękawicach może być Ci trudniej chwytać, to przynajmniej zmniejszasz ryzyko wystąpienia kontuzji podczas sparingu.

Bardzo ważne jest to, aby takie rękawice dobrze przylegały do Twoich dłoni, ale jednocześnie nie uciskały ich. W sklepie stacjonarnym możesz wygodnie przymierzyć kilka różnych rozmiarów. Natomiast robiąc zakupy online, konieczne kieruj się tabelą rozmiarów.

2. Sprawdź materiał, z którego powstały rękawice MMA sparingowe

Większość producentów produkuje rękawice z dwóch rodzajów materiałów – ze skóry naturalnej oraz syntetycznej. Dobrze być świadomym wyboru. Po pierwsze rękawice MMA sparingowe wykonane ze skóry zwierzęcej są droższe niż te z syntetycznego materiału. Po drugie oba rodzaje różnią się także wytrzymałością. Naturalna skóra jest bardziej odporna na intensywne treningi i istnieje małe prawdopodobieństwo, że takie rękawice pękną. Choć w porównaniu do nich rękawice syntetyczne wypadają słabiej, to jednak z powodzeniem mogą być stosowane przez dzieci oraz osoby początkujące. Kluczową zaletą tego typu modeli jest ich przystępna cena.

3. Poznaj lepiej markę

Gdy już spodobają Ci się jakieś rękawice MMA sparingowe (sprawdź na: https://mmaniak.pl/206-rekawice-mma-sparingowe.html), to poznaj lepiej ich producenta. Dowiedz się więcej o jego działaniach w branży, a przede wszystkim poznaj opinie osób, które wcześniej zakupiły jego produkty. Wtedy upewnisz się, że wybrana para faktycznie zasługuje na Twoją uwagę. Najlepiej decydować się na rękawice tworzone przez znane marki, a w dodatku robić zakupy w sprawdzonych sklepach – dzięki temu zyskujesz pewność, że kupujesz oryginalny produkt.

Jeśli zaś chodzi o marki, które warto rozważyć, to możemy polecić Ci np.: StormCloud, Combat Sports i Venum. Przypadną one do gustu nie tylko amatorom, ale i doświadczonym zawodnikom.

4. Trzymaj się budżetu

Zanim wybierzesz się na zakupy lub zaczniesz przeglądać strony internetowe z myślą o zakupie rękawic sparingowych MMA, określ swój budżet. Ustalenie maksymalnej kwoty, jaką jesteś w stanie wydać znacząco ułatwi Ci ostateczny wybór. Może dopiero idziesz na pierwszy trening i nawet nie wiesz, czy ten sport Cię przekona. W takiej sytuacji lepiej nie inwestować w drogi sprzęt. Jeśli natomiast mieszane sztuki walki to Twoja pasja i szukasz kolejnej pary rękawic, wtedy kup model, który będzie z Tobą na dłużej.

Różnorodny wybór rękawic – tych sparingowych do MMA, ale i do innych dyscyplin – znajdziesz w sklepie MMAniak.pl, czyli idealnym miejscu dla wszystkich miłośników sportów walki. Przekonaj się, czy znajdziesz tam coś, co spełni Twoje oczekiwania. I nie zapomnij kierować się przedstawionymi powyżej zasadami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here