Bletki do papierosów

Coraz częściej spotykane są papierosy skręcane. Nic dziwnego, bowiem możliwe jest dopasowanie poszczególnych elementów zgodnie z indywidualnymi preferencjami, dzięki czemu papieros ma idealny smak. W tym przypadku istotne są bletki do palenia, od których zależy chociażby prędkość spalania papierosów. Czym są bletki? Jakie rodzaje bibułek możemy wyróżnić? Jakie bletki do palenia wybrać? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Co to są bletki do papierosów?

Bletki do palenia, nazywane także bibułkami, to cienki papier z papieru lub innego tworzywa, dzięki któremu możemy skręcić papierosa na własną rękę. W skład bibułki wchodzi jeszcze len, konopie, miazga drzewna i słoma ryżowa. Aby całość odpowiednio funkcjonowała, bletki zakończone są z jednej strony paskiem kleju, który to pozyskany jest oczywiście z bezpiecznych substancji roślinnych. Dzięki temu osoba konsumująca papierosa może być pewna, że spala “klej”, który nie szkodzi zdrowiu. Dodatkowo dzięki niemu papieros nie rozwinie się ponownie. Istnieje wiele rozmiarów bletek, dużo w tym przypadku zależy od indywidualnych preferencji związanych z wielkością papierosa skręcanego. Można je skręcać zarówno ręcznie, jak i za pomocą przeznaczonych do tego maszynek.

Rodzaje bletek do papierosów

Aktualnie na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów bletek, dlatego osoba paląca ma szeroki wybór produktów, który powinien być w sposób szczególny przemyślany. Wyróżniamy bletki przezroczyste, smakowe, ryżowe, konopne i gotowe stożki. Przykładowo bletki smakowe cieszą się ogromną popularnością przede wszystkim ze względu na ciekawy smak. Konsument może wybierać chociażby spośród brzoskwini, jabłka, arbuza, jagody czy czekolady. Bletki przezroczyste wykonane są z celulozy, azjatyckiej bawełny. To właśnie tym materiałom zawdzięczamy przezroczystość i cienkość. Bletki ryżowe składają są z ultra cienkiego papieru ryżowego. Zapewniają powolne spalanie papierosa. Jeśli chodzi o bletki konopne, zapewniają aromat i posmak marihuany. Wykonane są tylko i wyłącznie z Konopi, dzięki czemu osoba konsumująca ma pewność co do aromatu i posmaku.

Jakie bletki wybrać?

Niestety odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista, ze względu na to, że wybór bletki do palenia powinien zależeć przede wszystkich od indywidualnych preferencji. Najłatwiej skręca się bibułki ryżowe, więc pomimo wszystko to od nich powinna rozpocząć osoba początkująca. Ciekawym rozwiązaniem jest wypróbowanie wielu bletek, dzięki czemu będziemy mieli lepsze rozeznanie w tym temacie i z pewnością znajdziemy idealnego papierosa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here