projektant wnętrz

Projektanci wnętrz nie potrzebują zbyt dużej ilości sprzętu. W ich przypadku liczy się przede wszystkim własna wiedza i doświadczenie. Konieczna jest także zdolność do efektywnego komunikowania się z klientem, aby zaprojektować wnętrze spełniające wszystkie jego wymogi. Nie oznacza to jednak, że nie istnieje kilka rzeczy, które mogą znacząco ułatwić pracę projektantów wnętrz.

Zakup właściwego sprzętu jako inwestycja

W pierwszej kolejności należy zadbać o wystarczająco potężny komputer. Najlepiej wybrać takiego laptopa, który będzie można łatwo transportować. Powinien on być także w stanie odpalić specjalne oprogramowanie graficzne. Za przykład mogą posłużyć aplikacje ZWCAD, AutoCAD, Cinema 4d, czy też Photoshop. Z ich pomocą będzie można o wiele szybciej stworzyć projekty koncepcyjne oraz wizualizacje. Samochód przyda się dla tych projektantów, którzy muszą regularnie dojeżdżać do bardzo oddalonych miejsc. Nie można się również obejść bez miarki, która pozwoli dokładnie zmierzyć przestrzeń, w której będzie się pracowało. Zamiast tradycyjnej miarki, lepiej zainwestować w tak zwany dalmierz laserowy. Z jego pomocą można zaoszczędzić dużo czasu. Dobrym pomysłem jest zakupienie dobrego aparatu fotograficznego. Dzięki niemu możliwa jest inwentaryzacja zdjęciowa stanowiąca istotny etap pracy projektanta wnętrz.

Etapy pracy projektantów wnętrz

Na samym początku ma miejsce spotkanie z potencjalnym klientem. Na tym etapie niezbędna jest zdolność do komunikacji. Trzeba umieć poznać jego oczekiwania, gusty oraz przyzwyczajenia. Warto posiadać przygotowana ankietę z istotnymi pytaniami. Odpowiedzi pomogą zaprojektować idealne wnętrze dopasowane do potrzeb klienta. Następnym krokiem jest przeprowadzenie inwentaryzacji. Należy zmierzyć wszystkie ściany, wnęki okienne oraz otwory drzwiowe. Trzeba także zwrócić uwagę na położenie przyłączy wody oraz gniazdek elektrycznych. Kolejne etapy składają się z wykonania projektu układu funkcjonalnego i koncepcyjnego. Fotorealistyczna wizualizacja pozwoli pokazać przyszły wygląd dekorowanego wnętrza jeszcze przed rozpoczęciem prac. Nie można zapomnieć o projekcie wykonawczym uwzględniającym wszelką dokumentacją techniczną, której będą potrzebowali fachowcy w przypadku większych prac remontowych. Więcej informacji o pracy projektanta znajdziesz tutaj: http://www.ainprojektowanie.com/blog-wnetrzarski/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here