Poznaj olej konopny tłoczony na zimno

Oleje tłoczone na zimno znane są ze swojego pozytywnego działania na organizm. Ich właściwości sprawiają, że możemy wykorzystywać je na różne sposoby, nie tylko w kuchni. Olej konopny nie jest w tym wypadku wyjątkiem. Tłoczony na zimno posiada wiele nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są zdrowszą alternatywą dla swoich nasyconych pobratymców. Co więcej, jego składniki mają pozytywny wpływ na skórę, może być więc wykorzystywany do domowej pielęgnacji. Poniżej znajdziesz opis właściwości i sposoby zastosowania oleju konopnego. 

Suplement diety

Olej z nasion konopii jest źródłem przede wszystkim kwasów omega. Dzięki proporcji 3:1 odpowiednio kwasu omega 3 i omega 6 pomaga w walce z nadciśnieniem oraz w zapobieganiu miażdżycy. Poza cennymi kwasami zawiera wiele witamin, w tym witaminę K naturalnego pochodzenia, którą rzadko można znaleźć w produktach spożywczych. Olej konopny może więc wspomóc naszą suplementację i dostarczyć nam składników których w diecie może brakować.

Naturalny kosmetyk

W ostatnich czasach olej z nasion konopii co raz częściej wykorzystywany jest w produkcji kosmetyków. Warto więc skorzystać z jego działania i stosować np. jako kosmetyk do twarzy. Z racji tego, że olej ma podobną budowę do warstwy ochronnej naszej skóry może być używany jako krem nawilżający. Dzięki działaniu przeciwzapalnym może być pomocny w walce z różnego rodzaju zmianami skórnymi.
Olej jest też bardzo przydatny w pielęgnacji włosów. Ułatwia ich rozczesywanie i nadaje im blasku. Smarowanie końcówek olejem konopnym zabezpieczy je przed działaniem czynników zewnętrznych i sprawi, że będą miały mniejszą tendencję do rozdwajania się i łamania. Inne oleje o podobnych właściowościach znajdziesz tutaj: https://niwki.pl/kategoria-produktu/oleje/.

Dodatek do potraw

Z uwagi na wysoką zawartość składników odżywczych olej konopny jest świetną alternatywą dla olejów nasyconych. Może być wykorzystywany niemal w każdej potrawie, trzeba jednak pamiętać, żeby używać go tylko na zimno. Ma specyficzny orzechowy posmak i zapach, przez co jest idealnym dodatkiem do sałatek. Można wykorzystywać go również do sosów na zimno, past warzywnych, makaronów czy ziemniaków. Olej konopny kupisz na niwki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here