rolety termiczne

Rolety stały się bardzo popularnym do domów i mieszkań już kilka lat temu. Odznaczają się bardzo prostym wyglądem, który świetnie sprawdza się w nowoczesnych wystrojach. Dodatkowo, posiadają bardzo wiele funkcjonalnych zalet. Dlaczego jednak warto sięgnąć po ich konkretny model, jakim są rolety termiczne?

Jak zbudowane są rolety termiczne?

Pierwsze, o czym warto wspomnieć, to budowa tego typu osłon okiennych. Rolety termoizolacyjne wykonane są z kilku warstw: przede wszystkim z warstwy trwałego materiału i warstwy izolacyjnej. Pierwsza z nich zapewnia ich odpowiedni, ładny wygląd. Druga z kolei odpowiada za ochronę przed przenikaniem ciepła.

Poza tym jednym szczegółem rolety termiczne praktycznie nie różnią się od rolet klasycznych. Mogą być między innymi montowane w systemie kasetowym oraz w systemie mini, pozbawionym kasetym.

Ciepło, które nie przenika na zewnątrz zimą

Zima to trudny okres dla wielu z nas. Ujemne temperatury wiążą się z koniecznością ogrzewania mieszkania oraz zabezpieczeniem go przed wydostaniem się ciepła na zewnątrz. W tym celu warto zadbać o takie rzeczy, jak nowoczesna stolarka okienno-drzwiowa, która pozbawiona jest szpar i trudnych miejsc.

Jednocześnie, warto wzbogacić swoje okna o dodatkową warstwę izolacyjną, która pomoże w zabezpieczeniu szyby przed uciekaniem ciepła na zewnątrz. Taką właśnie rolę ma spełniać roleta termiczna, która ogranicza możliwość przenikania ogrzanego powietrza do szyby i przez nią. Dzięki temu temperatura w domu jest wyższa i rzadziej lub wolniej spada, nawet, jeśli ogrzewanie jest chwilowo wyłączone. W efekcie spadają koszty ogrzewania i zimowego utrzymania budynku.

Gorąco, przed którym roleta chroni latem

Kolejną zaletą rolet termicznych jest ochrona przed upałami. Opuszczone w czasie lata rolety nie tylko chronią przed wydzieraniem się ostrych promieni słońca do pomieszczeń, ale także zabezpieczają przed napływem gorącego powietrza. Dzięki temu w pokojach panuje przyjemny chłód, co pozwala na swobodniejsze oddychanie i funkcjonowanie w takiej przestrzeni.

Z kolei osoby, które posiadają zainstalowaną klimatyzację, będą mogły odnotować spadek kosztów jej wykorzystania w trakcie upałów.

Roleta termiczna a komfort przebywania w pomieszczeniach

Bez wątpienia funkcjonalność rolet termicznych zostanie doceniona już po kilku miesiącach przez osoby, którym zależy na oszczędzaniu. Jednak ma ona wpływ nie tylko na koszty utrzymania domu. Co równie ważne, pozytywnie wpływa na całe funkcjonowanie człowieka, poprzez pomoc w regulacji temperatury. W efekcie przysłuży się więc do zdrowszego, szczęśliwszego i bardziej pełnego energii życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here