Drzwi wewnątrzklatkowe co to znaczy?

Drzwi wewnątrzklatkowe są najczęściej wybieranym typem drzwi do mieszkań znajdujących się w blokach mieszkalnych. Jak łatwo jest sobie wyobrazić, nie muszą one aż tak mocno chronić wnętrza mieszkania przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Mimo wszystko, są to główne drzwi do mieszkania, gdzie ze strefy publicznej przechodzi się w strefę prywatną. Powinny być one wobec tego solidną barierą dla nieproszonych gości oraz powinny być tak zaprojektowane, aby móc zagwarantować nam prywatność. W końcu, to jak będą się prezentować będzie świadczyć o nas samych- nie bez znaczenia jest więc także ich estetyka.

Wewnętrzne drzwi wejściowe- czym powinny się charakteryzować?

Po pierwsze, warto wziąć pod lupę materiał, z jakiego mogą one zostać wykonane. Bardzo często u producentów znajdziemy drzwi drewniane, które nie tylko cechują się wysoką estetyką, ale też są bardzo solidne, a dodatkowo drewno pozwala w odpowiedni sposób tłumić dźwięki, co w przypadku mieszkań w bloku również ma ogromne znaczenie. Alternatywą dla drzwi drewnianych są ich drewnopodobne odpowiedniki. Na pierwszy rzut oka różnica pomiędzy tymi produktami może nie być od razu zauważalna, z pewnością jednak dostrzeżemy widoczną różnicę w cenie, gdyż drzwi drewnopodobne będą znacznie tańsze. Nie będą też wymagały żadnej cyklicznej impregnacji, chociaż ich wytrzymałość może być znacznie mniejsza.

Parametry izolacyjne drzwi wewnątrzklatkowych mają szczególne znaczenie tam, gdzie faktycznie na klatkach schodowych nie ma żadnego ogrzewania, a więc słabo zaizolowane drzwi mogłyby powodować spore straty ciepła. Najbardziej standardowymi rozmiarami takich drzwi są te o szerokości 80, 90 i 100 cm. Zawsze warto także zwrócić uwagę na zabezpieczenia antywłamaniowe takich drzwi, gdyż zapewnienie poczucia bezpieczeństwa domownikom należy do jednych z najważniejszych funkcji tych drzwi. Sworznie oraz zawiasy powinny być antywyważeniowe. Zastosowane zamki również powinny stanowić solidną barierę dla nieproszonych gości. Trzybolcowy zamek główny często jest uzupełniany podobnym, dodatkowym zamkiem w górnej części drzwi. Drzwi tego rodzaju zazwyczaj posiadają metalową, spawaną ościeżnicę. Możemy do nich dobrać taką klamkę, która będzie do nich pasowała pod względem stylistyki i która będzie wygodna w użytkowaniu. Od naszych upodobań estetycznych zależy także kolor takich drzwi oraz to, czy będą posiadały przeszklenia. Opcjonalny jest także wizjer, który w przypadku całkowicie zabudowanych drzwi ma swoje praktyczne zastosowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here