Nowa Zelandia, czyli miejsce, którego nie zapomnisz do końca życia

0
3787

Nowy Rok, nowe plany, nowe inspiracje i nowe marzenia, a więc również nowe plany wakacyjne. Miłośnicy podróży rozpoczynając Nowy Rok, przede wszystkim zastanawiają się, gdzie w nadchodzącym roku się wybrać, co warto zobaczyć i który kraj mógłby zachwycić nas niecodzienną fauną i florą. Nowa Zelandia jest celem i marzeniem bardzo wielu osób. Nic dziwnego, to, co turyści zastają na miejscu, wbija w ziemię i zapiera dech w piersi. Do takich wspomnień i krajobrazów będzie się wracało do końca życia, a fotografie oglądało z łezką kręcącą się w oku. Jakaż szkoda, że Nowa Zelandia jest tak daleko i nie można tam po prostu wyskoczyć na weekend. Życie byłoby doprawdy piękniejsze.  Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ten cudowny kraj odwiedzić chociaż raz w swoim życiu i zaplanować wczasy, które pozostaną w pamięci na zawsze.

Top atrakcji w Nowej Zelandii

Nowa Zelandia zachwyci każdego przede wszystkim bogatą naturą. Kraj słynie z wielu cudów natury, cudownych widoków, niezliczonych plaż, łagodnego klimatu, wielokulturowości oraz niespotykanej otwartości mieszkańców.

Queenstown

Zacznijmy może od czegoś dla wielbicieli sportu.  Queenstown to najbardziej sportowe miasteczko na Antypodach. Nazywa się je światową stolicą adrenaliny. Można tutaj skorzystać z jazdy na nartach, raftingu, skoków ze spadochronem, a nawet skoku na bungee i wielu, wielu innych. Na najpiękniejszy punkt widokowy dostaniemy się kolejką górską The Skyline Gondola.

Piha Beach

Czarny piasek, to co coś, czego nie zobaczymy na polskich plażach. Piha Beach to ogromne czarne plaże, na których można zrobić przepiękne zdjęcia. Oprócz tego miejsce to również zachwyci fanów sportu, ponieważ oferuje warunki idealne dla uprawiania surfingu.

Zatoka Milforda

Jeśli chcemy powrócić do kraju z pięknymi fotografiami, warto zaplanować sobie wycieczkę do Zatoki Milforda, ponieważ jest to miejsce najczęściej fotografowane przez turystów. Takich widoków nie spotkamy nigdzie indziej. Nowa Zelandia z biurem podróży oferuje wspaniałe wycieczki i rejsy statkiem. Spędzając czas w tym miejscu, można zobaczyć foki, które wygrzewają się na skałach, delfiny skaczące wokół statku, a nawet wieloryby i pingwiny. Wzdłuż zatoki wyznaczony został szlak turystyczny o długości 50 km, który biegnie przez góry, wodospady i las deszczowy. O piękniejsze miejsce na ziemi doprawdy trudno – widoki, które gwarantuje Zatoka Milforda, są ekscytujące.

A może by tak odwiedzić jakieś miasto?

W Nowej Zelandii możemy całymi dniami poszukiwać atrakcji przyrodniczych – jest tego tak dużo, że chyba nie ma sposobu, by zobaczyć wszystko za jednym razem. Warto jednak poświęcić, chociaż kilka godzin na zwiedzenie poszczególnych miast. Christchurch to drugie co do wielkości miasto w Nowej Zelandii, które słynie z wielu zabytków i przepięknych parków. Jeśli lubicie adrenalinę, to pamiętajcie, że miasto od czasu do czasu nawiedza trzęsienie ziemi! A może ktoś ma ochotę zobaczyć najbardziej stromą ulicę świata? W takim razie zapraszamy do Dunedin. Warto zobaczyć również urokliwe miasteczko Wanaka. Z miasteczka można wybrać się szlakiem pieszym lub rowerowym na wierzchołek góry Mt Roy, z której rozchodzi się jeden z najpiękniejszych widoków Nowej Zelandii.

Kiedy wybrać się na wycieczkę do Nowej Zelandii?

Nowa Zelandia to kraj deszczowy, a lato trwa tutaj w okresie od grudnia do marca. Mówi się, że najbardziej stabilna pogoda jest w lutym, ale oczywiście gwarancji nikt nam nie da. Najlepiej dopasować plan podróży już na miejscu z uwzględnieniem aktualnie panującej pogody. Jeśli ktoś spytałby jak długą wycieczkę wybrać, to odpowiedź jest jedna – im więcej dni tym lepiej. W Nowej Zelandii jest tak wiele atrakcji do zobaczenia, że najpewniej nawet spędzając tam miesiąc, nie zobaczymy wszystkiego. Nowa Zelandia z biurem podróży gwarantuje zorganizowanie wycieczki w taki sposób, aby zobaczyć jak najwięcej rzeczy, a jednocześnie nie martwić się o miejscowy transport czy noclegi w różnych zakątkach kraju. Warto sprecyzować swoje oczekiwania i pozostawić zorganizowanie wyjazdu profesjonalistom, którzy znają kraj od podszewki. Zabrać na wakacje marzeń trzeba tylko paszport, nawet wiza nie będzie nam potrzebna, jeśli nie planujemy spędzić w kraju ponad 3 miesięcy. Na miejscu można wymienić gotówkę z dolarów amerykańskich lub euro. Niektórzy twierdzą, że ceny w Nowej Zelandii są wysokie, ale tak naprawdę niewiele różnią się od tych europejskich, jak na przykład we Francji czy Holandii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here