Fototapeta z mapą świata – dekoracja, która zaprowadzi Cię do aranżacji marzeń

Dzięki szybkim podróżom i łatwemu dostępowi do informacji cały świat znajduje się w zasięgu naszej ręki – w tym najodleglejsze zakątki. Teorię tę potwierdzają nawet dekoracyjne rozwiązania, na jakie możemy się zdecydować, by ozdobić swoje mieszkanie. Mowa o fototapetach z wizerunkiem mapy. Jest to niezwykle oryginalny pomysł, który prawdopodobnie wielu z nas nie przyszedłby do głowy. Zobaczcie, jakie stylizacje można w ten sposób wyczarować.

Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę Północną, a my chcemy odkryć przed Wami zachwycające pomysły na błyskawiczną metamorfozę mieszkania. Niezagospodarowane do tej pory ściany, niczym białe plamy nieodkrytych jeszcze terenów, wypełnią się kontynentami i oceanami, całkowicie zmieniając wygląd salonu, sypialni czy domowego biura. Od razu, rozwiewając wszelkie wątpliwości, odpowiadamy, w jakim wystroju sprawdzi się taka fototapeta. Mapa świata może się prezentować bardzo różnorodnie, co za chwilę pokażemy, dlatego to rozwiązanie nie tylko dla miłośnika geografii i nie tylko do szkolnej klasy. Będziemy zaskoczeni, jak bardzo zmieni się nasze wnętrze za sprawą takiej dekoracji.

Podróż dookoła świata

Wystrój dopasowany do naszych zainteresowań to jeden z najlepszych pomysłów na urządzenie mieszkania, bo takie wnętrze nigdy nie wyjdzie z mody i z pewnością szybko się nam nie znudzi. Jeśli jesteśmy typem osoby, która nie lubi długo siedzieć w jednym miejscu i dalekie wyprawy są dla nas jak tlen, bez którego nie można żyć, to tutaj znajduje się idealny przepis na ozdobienie salonu! Warto podkreślić, jaką zaletą będzie się odznaczać taka fototapeta. Mapa świata stanie się nie tylko akcentem dekoracyjnym korespondującym z naszym hobby. Będzie także znakomitym źródłem inspiracji dla nas. W jaki sposób? Mając przed oczami wszystkie kontynenty, w mgnieniu oka zaplanujemy kolejne wyprawy, o jakich do tej pory marzyliśmy. Wielkoformatowe przedstawienie da nam odpowiednią perspektywę i zachęci do tworzenia planów. Dzięki temu, że do wyboru jest wiele bardzo różnych wzorów z łatwością dobierzemy przedstawienie utrzymane w estetyce pasującej do wystroju naszego mieszkania.

Świat pełen kolorów

Świat pełen kolorów

https://redro.pl/fototapety/tematy/mapy/mapa-swiata/

Zaczniemy od przedstawień, które utrzymane są w mocnej i wyrazistej kolorystyce. Ścienna dekoracja to jeden z najlepszych sposobów na to, by ożywić i urozmaicić przestrzeń. Ściany pomalowane na ekstrawagancki odcień czy meble o barwnych tapicerkach to odważne rozwiązanie i nie każdy się na nie zdecyduje. Natomiast fototapeta to krok, który o wiele łatwiej wykonać. Jak może się prezentować kolorowa mapa świata? To zależy od naszej fantazji i gustu. Z pewnością na uwagę zasługują lądy, które wypełnione są floralnym deseniem. To doskonały przepis, by ozdobić dziewczęcą, romantyczną aranżację. Lądy składające się z wielobarwnym punkcików niczym mozaika będą pasować do minimalistycznego wystroju. Z kolei kompozycja z rozchlapanymi plamami farby, które tworzą kształt poszczególnych kontynentów, to strzał w dziesiątkę dla miłośnika artystycznych stylizacji. Bogactwo wzorów wprost zachęca do aranżacyjnych eksperymentów!

Gdy mniej znaczy więcej

Gdy mniej znaczy więcej

https://redro.pl/

Przejdźmy teraz do całkiem innych propozycji. Pod lupą znajdzie się dwukolorowa fototapeta. Mapa świata czarno biała to idealne rozwiązanie dla osób, które wolą bardziej stonowane wnętrza, w których nic nie rozprasza ich uwagi. Nie oznacza to jednak, że zebrane przez nas pomysły są nudne. Wręcz przeciwnie – pozwolą nam one całkowicie odmienić dotychczasowy wystrój i to dokładnie w taki sposób, jaki chcemy. Dużą popularnością cieszą się typograficzne wzory z nazwami poszczególnych krajów. Takie przedstawienie sprawdzi się nie tylko w salonie, ale także w domowym biurze czy w pokoju nastolatka, który interesuje się geografią lub podróżami. Miłośnikom minimalizmu możemy śmiało polecić fototapetę z samymi tylko konturami lądów, a jeśli chcemy, by na ścianie działo się coś więcej, zdecydujmy się na geometryczną kompozycję przypominającą witraż lub origami. W industrialnym wnętrzu doskonale będzie wyglądać natomiast wzór imitujący czarne graffiti na białym murze.

Dziecięce spojrzenie na świat

Dziecięce spojrzenie na świat

Wspomnieliśmy o tym, że ścienna dekoracja może być nie tylko ozdobą, ale i doskonałym źródłem inspiracji do planowania dalekich podróży. To jednak nie jedyna funkcja, jaką może pełnić. Jeśli umieścimy taki wzór w pokoju malucha, stanie się także świetną pomocą dydaktyczną oraz elementem, który rozbudzi w szkrabie zainteresowanie otaczającym światem. Jak będzie się prezentować taka fototapeta? Mapa świata dla dzieci powinna być nie tylko kolorowa, by przykuć ich uwagę, ale również dopasowana do zainteresowań. Kontynenty mogą być pokryte sylwetkami najróżniejszych zwierząt, które zamieszkują dany region, słynnymi zabytkami i budynkami lub flagami państw. W ten sposób za pomocą ściennej dekoracji umieścimy w pokoju szkraba te elementy, którymi jest zafascynowany. Decydując się na takie rozwiązanie, stworzymy wystrój, z którego dziecko szybko nie wyrośnie.

Bez względu na to, jak często i daleko podróżujemy, ostatecznie zawsze wracamy do domu. Właśnie dlatego efektowny wystrój wnętrza jest tak ważny. Wybierzmy wizerunek mapy, który zainspiruje nas do kolejnych wypraw, ale będzie także przywoływał wspomnienia o tym, gdzie już byliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here