Jak dobierać fototapety ze zwierzętami do stylu wnętrza

Zwierzęce motywy w aranżacji wnętrz stanowią opcję nie tylko dla prawdziwych miłośników zwierząt. To prawdziwie uniwersalne dekoracje, które pasują do różnych stylów dekoracyjnych. Wystarczy wiedzieć, jak właściwie je dobierać. Fototapety zwierzęta są tak różnorodne, jak różnorodne jest to królestwo – ssaki, ptaki, gady, płazy, owady i ryby mogą zostać przedstawione na wiele sposobów. Kiedy udekorować ścianę realistycznym zdjęciem pantery, a kiedy zdecydować się na motyw zebry? Poniżej znajdują się sprawdzone podpowiedzi eksperta w zakresie tego, jak dobierać tego typu dekoracje.

Zwierzęcy motyw – od prostoty do wyrafinowania

Zwierzęcy motyw

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/zwierzeta/

Zróżnicowanie fototapet ze zwierzętami sprawia, że można je dopasować w zasadzie do każdego nurtu aranżacyjnego. Wszystko zależy od kolorystyki i charakteru ozdoby. – Fototapety pozbawione ozdobników, czyli dekoracje o nieskomplikowanej formie, pasują do stylów minimalistycznych i nowoczesnych. Dobrym przykładem jest czarno-białe zdjęcie wilka, które wygląda prosto i intrygująco. Dekoracje utrzymane w stonowanych barwach, przedstawiające prawdziwie sielskie widoki, można wykorzystać w klasycznie urządzonych pomieszczeniach. Za typowo zwierzęce motywy uznawane są różnego rodzaju printy, w tym cętki, panterka i zebra. Jak uniknąć efektu kiczu? Rozwiązanie stanowi styl glamour, którego wyznacznikiem jest stosowanie wyróżniających się dodatków. W takim zestawieniu czarno-biała zebra wygląda dobrze nawet z jasnoróżowymi ścianami, a drapieżny print w cętki urozmaici wnętrze, w którym dominuje klasyczna czerń. Do wnętrz w romantycznym wydaniu doskonale nadają się zdjęcia par zwierząt, jak na przykład widok dwóch galopujących koni – doradza ekspert w aranżacji wnętrz.

Fototapety zwierzęta i ich ukryty przekaz

Fototapety zwierzęta i ich ukryty przekaz

https://myloview.pl/fototapety/

Zwierzęta reprezentują symbole zakodowane w naszej kulturze. Patrząc na lwa, myślimy o drapieżniku, a przyglądając się ptakom – o wolności. – Podczas planowania dekoracji warto wziąć pod uwagę konotacje związane z danym zwierzęciem. Odnoszą się one do szerokiego zakresu rzeczywistości, w tym przede wszystkim do określonych cech i miejsc. Słoń – jednym może kojarzyć się z mądrością, a innym przypominać o egzotycznych wakacjach. W kolejnym wydaniu to zwierzę zostanie przedstawione jako sympatyczny słonik z bajki, którego kochają najmłodsi. Jedna inspiracja może zatem zostać użyta jako ozdoba biura, sypialni lub też jako motyw fototapety dla dzieci. Ze zwierzętami można mieć zatem różne skojarzenia, a dobierając motyw do aranżacji wnętrz, warto kierować się własnymi odczuciami – dodaje specjalista.

W zależności od pochodzenia

W zależności od pochodzenia

Zwierzęta można podzielić na wiele sposobów, w tym w zależności od miejsca ich występowania. Ten czynnik warto również wziąć pod uwagę przy planowaniu aranżacji. – Niektórzy przedstawiciele tego królestwa są nam dobrze znani. Inne zwierzęta stanowią prawdziwie egzotyczne okazy. Dekoracja z czworonożnymi przyjaciółmi, takimi jak psy czy koty, sprawdza się tam, gdzie chce się stworzyć prawdziwie domową atmosferę. Swoich amatorów znajdują również zdjęcia zwierząt hodowlanych, które doskonale pasują do stylu rustykalnego. Fototapeta zwierzęta leśne to element budzący skojarzenia z dziką naturą i weekendowymi wycieczkami poza miasto. Dzięki temu dekoracja działa uspokajająco i sprawia, że w danym wnętrzu można lepiej się zrelaksować. Taki motyw jest polecany do sypialni czy salonu. Z kolei zdjęcia przedstawiające egzotyczne gatunki dodają aranżacji przysłowiowego pazura. Doskonale sprawdzą się w tych wnętrzach, którym chce się dodać charakteru – podpowiada specjalista.

Fototapeta – dekoracja niezwykle wytrzymała

Fototapeta zdobi i chroni ścianę. Wystarczy, że jest wykonana z wysokiej jakości materiałów na bazie polichlorku winylu. Takie tworzywo jest odporne na działanie wilgoci i na uszkodzenia mechaniczne. W połączeniu z nowoczesnymi technikami druku zapewnia wierne odwzorowanie wybranego motywu. Już teraz warto zapoznać się z całą kolekcją dekoracji, nie tylko w zwierzęcej wersji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here