Galanteria dla nastolatki - idealny prezent

Choć samo słowo „galanteria” na pewno nie jest już od dawna modne, a wiele nastolatek może nawet nie wiedzieć co ono oznacza, to jeżeli powie im się, że chodzi o torebki, paski, parasolki czy inne dodatki. Dla nastolatek, które stają się powoli młodymi kobietami, może to być doskonały prezent. Trzeba jednak zadbać o to, by odpowiednio dobrać takie elementy do gustu obdarowywanej.

Gustowna torebka

Już małe dziewczynki lubią torebki. Naśladują wówczas mamy i inne dorosłe kobiety, które używają ich w sposób naturalny. Nastolatka, która wchodzi w okres dojrzewania, zaczyna kształtować swój własny gust. Wówczas odchodzą w niepamięć wszystkie dziecięce tornistry i teczki, pojawiają się typowe dla nastolatek plecaki i torby.

Oczywiście torebki, po które sięga nastolatka, to takie, jakie w danym czasie są lansowane przez firmy specjalizujące się w produkcji dodatków dla młodzieży. W niektórych przypadkach będzie to inspiracja koleżankami, czasami nieco starszymi. Jednak kupując prezenty dla nastolatek powinniśmy pomyśleć o czymś, czego same nie kupią sobie za kieszonkowe. Mowa tu zatem o porządnej, eleganckiej, być może markowej torebce. Takiej, jaką będzie można zabrać ze sobą na bal lub ważną uroczystość rodzinną.

Inne dodatki

Jeżeli chodzi o galanterię, to wybór jest olbrzymi, co oznacza że z jednej strony mamy duży wybór, z drugiej zaś trudno będzie w takiej masie wybrać to, co najbardziej nadaje się na prezent dla nastolatki. Warto jednak spróbować.

O ile w przypadku eleganckiej torebki wybór nie będzie taki trudny, to już ciekawy pasek czy pasująca do wieczorowej sukienki parasolka, której nie wstyd zabrać np. na studniówkę, to spory problem. Wszystko zależy tu bowiem od gustu nastolatki i od tego jak będzie się ubierała w sytuacjach oficjalnych. Wszak dopiero do kompletnego stroju dopasowuje się odpowiednie dodatki. Próba działania w drugą stronę, może się zakończyć katastrofą.

Niektóre dodatki, takie jak chustki czy apaszki, wyszły już dawno z mody. A nawet jeżeli nastolatka chciałaby je nosić, o wiele lepiej byłoby , gdyby sama mogła je wybrać.

Na pograniczu

Ciekawym pomysłem na prezenty dla nastolatek mogą być rzeczy z pogranicza galanterii i biżuterii. Takim przykładem mogą być ozdobne zegarki, właśnie takie, jakie zakłada się na specjalne okazje. Również wszelkiego rodzaju spinki i broszki są dobrymi pomysłami na prezent.

Nastolatce, która wchodzi w dorosłe życie, powinno się dać możliwość pokazania się w pełnej gali, przynajmniej przy okazji oficjalnych uroczystości. Dlatego tak niezwykle ważne jest, by momenty graniczne, takie jak choćby zakończenie nauki w liceum, zostały odpowiednio podkreślone. Jednym ze sposobów takiego podkreślenia, są właśnie odpowiednio dobrane dodatki.

Elementy galanterii mają podkreślać kobiecość, dlatego w przypadku prezentu dla nastolatki bardzo ważne jest, by było to coś osobistego, a jednoznacznie pełniło swoją rolę ozdobna. Nie bez powodu to właśnie torebka – wyjątkowo kobiecy atrybut – została przez nas podana jako przykład.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here