uchwyt na telewizor

Nowoczesne salony w stylu minimalistycznym są obecnie niezwykle modne. Duża przestrzeń, brak zbędnych mebli i ozdób to tylko jedne z nielicznych cech takich wnętrz. W zamian za rezygnację z wielu elementów otrzymujemy funkcjonalność, którą docenimy przy codziennym użytkowaniu. Takie też są uchwyty na telewizor, dzięki którym nie musimy się martwić o dodatkową szafkę RTV. Wraz z kolumnami głośnikowymi lub soundbarem uzyskujemy niezwykle efektowny zestaw do oglądania ulubionych filmów, a wszystko to z zajęciem minimalnej ilości przestrzeni naszego salonu. Uchwyty na telewizor występują w kilku różnych rodzajach, które przedstawimy poniżej.

1.  Uchwyt na telewizor blisko ściany

Podstawowym uchwytem do tv jest tzw. uchwyt płaski. Charakteryzuje się on niezwykle małą odległością montażu od ściany. Dzięki temu w połączeniu z ultrapłaskim telewizorem będzie praktycznie niewidoczny! Oczywiście wiąże się z tym pewna wada, a jest nią ograniczony zakres regulacji. Im bliżej ściany i im większe urządzenie powiesimy na uchwycie, tym będzie on mniejszy. Najbardziej minimalistyczne uchwyty na telewizor nie żadnej możliwości regulacji, lecz w zamian otrzymujemy odległość od ściany rzędu 2 centymetrów!

2.  Uchwyt do telewizora na ścianę z ramieniem

O wiele bardziej rozbudowanymi produktami są uchwyty do telewizora z ramieniem. Pozwalają one na regulację nie tylko pochyłu, ale także odległości i obrotu telewizora względem ściany. Dzięki temu nawet oddalona i umieszczona gdzieś z boku kanapa nie będzie problemem przy wieczornych seansach. Wystarczy bowiem odsunąć telewizor od ściany, obrócić go przodem do kanapy i gotowe! Możemy cieszyć się wspólnie spędzanym czasem z rodziną lub znajomymi. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że przy takim uchwycie telewizor będzie odstawał od ściany bardziej, niż w przypadku płaskiego modelu.

3.  Uchwyt do telewizora do sufitu

Nie masz miejsca na ścianie lub po prostu lubisz oglądać filmy na leżąco? Telewizor umieszczony pod sufitem będzie idealnym rozwiązaniem! W tym celu należy kupić uchwyt do tv sufitowy, dzięki któremu podwiesisz swój odbiornik w dowolnym miejscu salonu! I to jest dodatkową zaletą w przypadku dużych salonów, gdzie kanapa umieszczona pod ścianą jest zwyczajnie za daleko od przeciwległej ściany. Uchwyty do telewizorów montowane do sufitu docenią także wszyscy ci, którzy nie dysponują ścianami umożliwiającymi solidny montaż ciężaru rzędu kilkudziesięciu kilogramów.

4.  Uchwyt na telewizor mobilny na kółkach

Dla osób szukających mobilnych rozwiązań polecamy uchwyty na telewizor na kółkach. Świetnie sprawdzą się w salach konferencyjnych, biurach i szkołach, gdzie bardzo często występuje potrzeba przeniesienia sprzętu w inne miejsce. Dodatkowa półka pozwala na umieszczenie na niej kina domowego lub innego urządzenia odtwarzającego wideo. Mobilne uchwyty do telewizorów również są regulowane, dzięki czemu możemy dostosować wysokość zarówno telewizora, jak i półki.

5.  Uchwyty biurkowe do małych telewizorów

Wynajmując pokój, zwykle nie mamy możliwości instalacji uchwytu do telewizora na ścianie. Chcąc mieć opcję jakiejkolwiek regulacji, możemy zdecydować się na uchwyt do tv biurkowy. Nie udźwignie on co prawda dużego 50-calowego telewizora, jednak pozwoli na dowolne obracanie urządzenia na przykład w stronę łóżka lub kanapy. Do tego zwiększy ilość dostępnego na biurku miejsca, co ma niemałe znaczenie w niewielkich wnętrzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here