Jak najszybciej nadać paczkę do wysyłki

Obecnie najwygodniej jest wysyłać paczki kurierskie przez Internet, nie ma w tym niczego skomplikowanego. Co więcej, nadanie przesyłki kurierem nie wiąże się z wysokimi kosztami, można liczyć na atrakcyjne ceny, szczególnie u brokera kurierskiego. Złożenie zamówienia zajmuje dosłownie parę minut, polega na wypełnieniu formularza online i opłaceniu zlecenia przez Internet. Do wyboru jest wielu przewoźników, a duża konkurencja wymusza na nich obniżenie cen.

Wysyłka paczki kurierem – od czego zacząć?

W przypadku brokera usług kurierskich nawet nadanie paczki za granicę nie wiąże się z wysokimi kosztami. Warto wobec tego poznać skuteczny sposób na szybkie i tanie nadawanie przesyłek w dowolnym momencie i miejscu. Chcąc nadać przesyłkę kurierem, należy najpierw znaleźć odpowiedniego przewoźnika. W tym celu nie trzeba jednak wychodzić z domu ani nawet nigdzie dzwonić, wszystko załatwia przez Internet. Jest wiele stron, na których można zamówić kuriera do domu, bezpośrednio na stronie konkretnej firmy kurierskiej lub za pośrednictwem brokera usług kurierskich. Drugi sposób jest najszybszy, najwygodniejszy i najtańszy. Wystarczy wejść na stronę https://allekurier.pl/nadaj, aby wycenić swoją przesyłkę, wybrać jednego z wielu dostępnych przewoźników i poznać szacowany koszt realizacji usługi. W tym celu potrzebne będzie dokładne zmierzenie przesyłki, bo w wyceniarce trzeba podać jej wymiary, czyli szerokość, wysokość i długość. Niezbędne będzie również uzupełnienie pola dotyczącego wagi paczki/listu/palety. Bardzo ważne jest to, aby wpisać prawidłowe dane, w przeciwnym razie trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, niemałą dopłatą. Przy wycenie można też od razu zaznaczyć, czy chce się wysłać paczkę za pobraniem, ubezpieczyć ją na określoną kwotę.

Nadawanie przesyłek kurierskich w praktyce

Po wycenieniu przesyłki można już przejść do najważniejszego, czyli do wypełniania formularza, w którym podaje się dane adresowe i ewentualnie zaznacza usługi dodatkowe, jeśli chce się z nich skorzystać. Wymagane są informacje o nadawcy i adresacie przesyłki, czyli imię i nazwisko, dokładny adres, numer telefonu, adres e-mail. Trzeba opisać krótko, co znajduje się w przesyłce, podać numer konta bankowego do zwrotu pieniędzy w przypadku wysyłki za pobraniem. Jeśli ma się numer zamówienia lub faktury, to warto wpisać te dane w polu dotyczącym referencji, co ułatwia identyfikację przesyłki. W usługach dodatkowych znajduje się szereg opcji do wyboru typu ubezpieczenie, zwrot potwierdzonych dokumentów, dostawa przesyłki na konkretną godzinę. W formularzu zaznacza się także datę i orientacyjne godziny odbioru przesyłki przez kuriera.

Przed wysłaniem zlecenia nadania przesyłki należy jeszcze raz upewnić się, czy zostały wpisane prawidłowe dane, dotyczy to szczególnie adresu. Jeśli będzie błędny, to utrudni to lub nawet uniemożliwia doręczenie przesyłki w terminie. Po zatwierdzeniu wszystkiego pozostaje opłacenie przesyłki, co oczywiście odbywa się również przez Internet. Po chwili na adres e-mail podany w formularzu nadania przesyłki zostanie przesłana wiadomość z załącznikami w postaci dokumentów przewozowych. Trzeba je pobrać, po czym wydrukować i przykleić na przesyłkę, zanim kurier przyjedzie po jej odbiór Nie trzeba zamawiać kuriera do domu, przesyłkę można samodzielnie dostarczyć do wyznaczonego punktu. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się, gdy komuś się spieszy, a jest już późno i trzeba byłoby czekać do następnego dnia, aż paczka zostanie odebrana. Po jej przygotowaniu można ją od razu zawieźć do oddziału, najczęściej paczki są przyjmowane do późnych godzin wieczornych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here