deskorolki

Deskorolki ą świetną formą aktywności na świeżym powietrzu, pomagają utrzymać formę, dostarczają odpowiedniej dawki ruchu, a przy tym zapewniają wiele wrażeń. Deskorolki, gdyż o nich mowa, cieszą się rosnącą popularnością. Co warto o nich wiedzieć?

Deskorolki i jej rodzaje

Popularność deskorolek sprawiła, że oprócz klasycznych modeli, można spotkać również fiszki czy tzw. longboard. Pierwsza, tradycyjna, stanowi optymalny wybór dla osób lubiących jazdę po asfalcie czy płytach chodnikowych. Jej powierzchnia pokryta jest specjalnym materiałem, którego zadaniem jest zwiększenie przyczepności do podłoża. Kółka natomiast zbudowane są z poliuretanu lub kauczuku. Im większe są ich wymiary, tym szybszą jazdę zapewniają swojemu właścicielowi.

Deskorolka fiszka, określana również mianem cruiser lub pennyboaord, stanowi drugi model, który cieszy się ogromną popularnością – szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Jest chętnie wybierana przez osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z deską. Sprzyjają temu niewielkie gabaryty oraz lekkość.

Ostatni rodzaj, tzw. longboard, charakteryzuje się szerokim rozstawem kółek, dzięki czemu wyróżnia się większą stabilnością. Umożliwia sprawne poruszanie się po chodnikach oraz manewrowanie, co niewątpliwie stanowi o jej najważniejszych atutach. Występuje w wielu wariantach do wyboru, dzięki czemu zezwala na swobodny dobór do własnych preferencji oraz poziomu zaawansowania.

Deskorolki dla początkujących, czyli jakie?

Jazda na deskorolce może początkowo sprawiać wiele trudności. I jest to całkiem naturalne zjawisko. Wyćwiczyć bowiem trzeba umiejętność utrzymania równowagi – podobnie jak w przypadku jazdy na rowerze. Aby jednak nauka stała się przyjemniejsza, warto sięgnąć po fiszkę. To bowiem idealny model dla początkujących. Przemawia za tym kilka czynników, m.in. lekkość, małe gabaryty, wysokie tracki oraz miękkie kółka, dzięki czemu ułatwia wykonywanie pierwszych, podstawowych akrobacji oraz łatwiejsze manewrowanie. Poza tym, deskorolki fiszki mają stosunkowo szerokie kółka, które pozwalają na lepszą przyczepność do podłoża.

Deskorolki dla dzieci – czy to dobry pomysł?

Mylne jest przekonanie wielu osób, że deskorolki stanowią idealną formę rozrywki jedynie dla nastolatków oraz dorosłych. Sporym zainteresowaniem cieszą się również modele dla dzieci, które generalnie niewiele różnią się od tych przeznaczonych dla dorosłych. Już kilkuletnie, bo siedmioletnie smyki mogą próbować swoich sił na desce. Optymalnie w tym celu sprawdzi się wspomniana wcześniej fiszka, która dzięki miękkim kółkom oraz stabilnej konstrukcji zagwarantuje należny komfort i przyjemność jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here