Kremy z filtrem – jak je wybrać?

0
1154

Idealny urlop kojarzy Ci się z kąpielami słonecznymi na piaszczystej plaży? Słońce bez wątpienia ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Jednak równie długa jest lista wad, które można wymienić w związku z opalaniem. Jak bezpiecznie korzystać ze słońca?

Opalanie jest procesem, w którego trakcie nasza skóra zyskuje piękny, brązowy kolor. Jednak zbyt długa i intensywna ekspozycja na słońca może wiązać się niebezpiecznym oparzeniem skóry. Jak temu zapobiec? Najskuteczniejszą formę ochrony zapewniają kremy z filtrem. Są one w stanie uchronić naszą skórę przed zagrożeniem ze strony słońca. Aby mogły pełnić swoją funkcję, muszą być odpowiednio dobrane i stosowane. Jaki krem z filtrem zapewni najlepszą ochronę? Jak prawidłowo aplikować taki preparat? Dowiedz się, jak najlepiej przygotować skórę do opalania.

Jak działa krem z filtrem?

Promieniowanie słoneczne ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Poprawia samopoczucie między innymi poprzez zwiększenie produkcji witaminy D3. Tym samym polepsza nasz nastrój i wspomaga walkę ze stanami depresyjnymi. Niestety, jeśli chodzi o wpływ promieni UV na skórę, sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie. Zbyt długie przebywanie na słońcu jest główną przyczyną starzenia się skóry. Promieniowanie UV sprawia bowiem, że znacznie spowalnia proces produkcji kolagenu. Przekłada się to na utratę jędrności skóry i pojawienie się zmarszczek. Jeśli lubisz przebywać na słońcu, ale chcesz uniknąć wspomnianych konsekwencji, niezbędny będzie dobry krem z filtrem. Jest to kosmetyk, który powinien znaleźć się w każdej letniej kosmetyczce. Dlaczego? Kremy te mają w swoim składzie filtry chemiczne lub mineralne, które stanowią najlepszą barierę dla promieni UV. Warto stosować je nie tylko podczas urlopu w ciepłym kraju, ale również na co dzień. Krem z filtrem należy aplikować 30 minut przed wyjściem na słońce. Wiele osób zapomina również o konieczności ponownego aplikowania kosmetyku w trakcie dnia.

Krem z filtrem – jak wybrać najlepszy?

Odpowiednie działanie kremu z filtrem jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy jest on prawidłowo dobrany do fototypu skóry. Co to oznacza? Fototyp skóry to klasyfikacja koloru skóry w odniesieniu do między innymi karnacji, barwy oczu i włosów, ale też przede wszystkim – do łatwości opalania. Określenie fototypu jest kluczowe, aby wybrać najlepszy dla nas krem z filtrem. Kosmetyki te różnią się bowiem faktorem UV, który określa, na jak długo można wystawić skórę na promieniowanie słoneczne. Im jaśniejszy odcień skóry mamy, tym wyższy filtr powinien zawierać stosowany przez nas krem. Oferta dostępnych aktualnie kremów z filtrem jest bardzo różnorodna. Dzięki temu dużo łatwiej jest wybrać odpowiedni kosmetyk pod względem formuły. Często zawierają one wiele cennych substancji dodatkowych, które poprawiają kondycję skóry. Nie musisz już obawiać się efektu bielenia na twarzy czy tłustej warstwy, która bywa niekomfortowa. Bez problemu dobierzesz krem dla siebie, który będzie zupełnie niewyczuwalny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here