Meble w pokoju dziecka

Jeśli urządzasz pokój dziecka, musisz wiedzieć, że ta przestrzeń powinna być zaaranżowana z dużą uwagą. Mały domownik jest niezwykle wymagający, a wszelkie elementy, jakie znajdują się w jego “czterech kątach” muszą spełniać szereg wymogów. Zwracaj uwagę na jakość, funkcjonalność, a dopiero potem design. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Meble dla dziecka a podział pokoju

Pokój dziecięcy powinien być dopasowany do jego wieku i etapu rozwoju. Zawsze jednak muszą znaleźć się w nim co najmniej trzy różne strefy. To miejsce na odpoczynek, naukę oraz zabawę. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że pokoik dziecięcy najczęściej jest tym najmniejszym w całym mieszkaniu, trzeba przyznać, że jego urządzenie wcale nie jest łatwe.

Co istotne, wszystkie strefy w dziecięcym pokoju powinny być oddzielone. Oznacza to, że w czasie nauki maluch nie może być rozpraszany zabawkami, dokładnie tak samo w czasie odpoczynku.

Podstawowe meble w pokoju dziecka, to oczywiście łóżko, które musi być dopasowane do jego wieku i wzrostu, ale powinno uwzględniać także kwestie bezpieczeństwa. Kolejny elementy to biurko, nad którego zakupem również warto dobrze się zastanowić. Najlepiej nabywać biurka regulowane i takie samo krzesło – ma to znaczenie nie tylko dla komfortu podczas nauki, ale też aspektów zdrowotnych. Oprócz tego przydaje się szafa na ubrania oraz komoda na inne akcesoria i organizery na zabawki. Wszystkie meble w pojedynczych egzemplarzach oraz całe komplety tworzące zestawy idealne do pokoju dziecka można znaleźć na https://meblerajo.pl/sklep,2,ml-meble.html. Te dodatkowo wykazują niezawodną jakość.

Funkcjonalne i odporne meble w pokoju dziecięcym

Meble nie powinny stwarzać zagrożenia dla dziecka. Dla tych najmłodszych najlepiej nabywać meble z zaokrąglonymi rogami i stosunkowo niskie, by maluch miał do nich samodzielny dostęp. Szafy i komody muszą być stabilne, najlepiej jeśli wykonane są z dużych elementów i nie zawierają tych małych ani ostrych, którymi najmłodsi mogliby sobie zrobić krzywdę. Uwagę warto zwracać na ich jakość wykonania. Pamiętajmy, że dzieciom przychodzą do głowy różne pomysły, a antyk pomalowany flamastrami będzie ogromną stratą. Najlepiej kupować meble, które mogą podlegać nawet intensywnemu czyszczeniu. Świetnie sprawdzają się te z naturalnego drewna, które mogą być w razie potrzeby odnawiane.

Meble dla dziecka – design

Nie da się ukryć, że w każdym sezonie pojawiają się nowe trendy, również w zakresie kolekcji mebli dziecięcych. Dzisiaj największą popularnością cieszą się te w stylu skandynawskim. Są minimalistyczne, estetyczne, a jednocześnie optymalnie praktyczne.

Wybierać można meble dla dziewczynek czy meble dla chłopców, a każdy z elementów wyposażenia pokoju malucha może być kolorowy, zamieniając nudną przestrzeń w iście bajkową krainę. Co ciekawe, dzisiaj meble mogą zawierać barwne wzory, atrakcyjne motywy, a nawet wizerunek ulubionych postaci z bajek. Dzięki temu przestrzeń stworzona dla dziecka szybko stanie się atrakcyjnym miejscem do spędzania czasu malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here