Obrus komunijny – jak go wybrać?

0
1791

Uroczystość komunijną można zorganizować w restauracji bądź samodzielnie w domu. Ta druga opcja wiąże się oczywiście z większą ilością pracy. Zadbać tu trzeba o wiele szczegółów. Jednym z nich jest wybór odpowiedniego obrusu komunijnego. Nie jest to często łatwe, ponieważ wybór jest bardzo szeroki. Czym zatem się kierować?

Styl i elegancja na komunijnym stole

Podczas przyjęcia komunijnego jednym z najważniejszym elementów jest oczywiście stół. Dlatego istotne jest, aby został właściwie zaaranżowany. Po pierwsze, wybrać należy odpowiedni obrus. Dostępne na rynku obrusy komunijne są różnorodne, dlatego często nie ułatwia to wyboru. Pod tym kątem uwagę zwrócić należy na rozmiar obrusu. Nie powinien on zwisać na więcej niż 25 cm z każdej strony blatu. Dzięki temu uniknie się ryzyka, że ktoś mógłby niechcący ściągnąć obrus ze stołu. Jeśli chodzi o kolor to najlepiej sprawdzi się tu oczywiście biel. Dobrze jest również, aby obrus komunijny był gładki.

Obrusy komunijne szyte na miarę

Bywają takie przyjęcia komunijne, w których udział bierze bardzo wiele osób. W takiej sytuacji często okazuje się, że jeden stół jest niewystarczający. W takiej sytuacji konieczne jest łączenie kilku stołów. Oznacza to także zakup znacznie większego obrusu. Rozwiązaniem może być tu zamienienie obrusu komunijnego szytego na miarę. Wiele sklepów oferuje taką możliwość. Zamawiając taki obrus można mieć pewność, że na pewno będzie on pasował do posiadanego stołu i wsztstko będzie się elegancko prezentować. Zaletą takiego rozwiązania jest także to, że wybrać można konkretny materiał, z którego obrus ma zostać uszyty.

Dobór obrusu do zastawy stołowej

Wybierając konkrety obrus komunijny pamiętać trzeba, że musi on pasować do zastawy stołowej. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że musi być ona wytworna i elegancja. Jeśli stawia się na białe obrusy komunijne, to dobrze sprawdzi się tu również biała bądź kremowa zastawa stołowa. Idealnie będzie również jeśli będzie to zastawa porcelanowa. Oczywiście zastawa musi się nie tylko elegancko prezentować, ale musi być także praktyczna.

Eleganckie dodatki na stole komunijnym

Aranżując stół komunijny warto zadbać również o odpowiednie dodatki. Dobrym pomysłem będzie choćby postawienie na stole świeżych kwiatów. Mogą być to tulipany, róże bądź konwalie. To jest już kwestią indywidualnych preferencji. Poza stołem warto także elegancko udekorować krzesła. Dzięki temu wszystko stanowić będzie spójną i stylową całość. Wybór możliwości jest tu bardzo szeroki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here