okulary pływackie

Fani pływania doskonale wiedzą, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do treningu. Właśnie dlatego tak chętnie kupujemy dobrej jakości stroje kąpielowe. Kolejnym niezbędnym elementem są okulary pływackie. Jak dokonać najlepszego wyboru? Na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu zakupu? Wszystkie informacje znajdziesz poniżej!

Rodzaje okularów pływackich

Wybierając odpowiednie okulary pływackie warto poznać ich podstawowe rodzaje. Jakie opcje dostępne są w punktach stacjonarnych oraz w sklepach online? Do najpopularniejszych opcji zaliczamy okulary:

  • rekreacyjne (miękkie) – to najwygodniejsza opcja, która jest dostępna na rynku. Charakteryzują się dużą soczewkami z silikonowymi uszczelkami. Jeżeli więc jesteś amatorem koniecznie postaw na taką propozycję.
  • półtwarde – decydując się na taki zakup, zagwarantujesz sobie szerszy kąt widzenia podczas pływania. Silikon jest odrobinę twardszy niż w przypadku opcji rekreacyjnej.
  • szwedki (twarde) – w tym przypadku okulary pływackie zbudowane są z plastiku. Oznacza to, że najczęściej nie posiadają jakichkolwiek uszczelek.

Jak dokonać najlepszego wyboru?

Poszukując odpowiedniego modelu warto na początek dopasować adekwatny do naszej twarzy rozmiar. Okulary pływackie nie powinny uciskać, a także przepuszczać wody. Dobrze dopasowany element będzie układał się bez jakichkolwiek nieprzyjemnych otarć na oczodołach przy jednoczesnej ochronie oczu. Będąc w sklepie stacjonarnym, koniecznie udaj się do przymierzalni.

Jak rozpoznać, że rozmiar okularów pływackich jest prawidłowy?

Założone okulary przyciśnij do twarzy. Dobrze dobrany model powinien przyssać się do oczodołów na kilka sekund. Jakikolwiek dyskomfort związany z uwieraniem będzie oznaczał, że wybrana opcja jest za mała. Natomiast za duży rozmiar spadnie, bez zassania się.

Dobierz odpowiednie szkła

Dokonując zakupu warto również zwrócić uwagę na szkła. W przypadku pływania na zewnątrz, najlepiej wybrać okulary pływackie przyciemniane. Bardzo często posiadają one specjalistyczny filtr UV, który skutecznie ochrania oczy przed słońcem. Lustrzanki dają mniejsze zaciemnienie, ale jednocześnie gwarantują doskonałą widoczność i odbijają nieprzyjemne refleksy światła. Jeżeli jednak Twój wzrok szybko się męczy, postaw na okulary polaryzacyjne lub fotochromatyczne, które dostosują się do pogody.

Zakup okularów pływackich może być nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim podczas zakupu warto kierować się wygodą i sprawdzonym producentem. W razie wątpliwości warto przeczytać opinie w sieci. Dzięki nim będziesz w stanie dokonać najlepszego wyboru. Pływanie w takim sprzęcie jest przecież jeszcze bardziej przyjemne. Właśnie dlatego warto wybrać to, co najlepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here