Słomki makaronowe

0
2553

Ekologiczne produkty można coraz częściej znaleźć niemalże w każdej sferze naszego życia. Ekologia jest bardzo ważna dla naszej planety i coraz częściej ludzie stawiają właśnie na tego typu produkty, a bycie „Eco” jest modne i pożądane. Jednym z takich produktów są słomki makaronowe. Jak wiadomo dodawane do przeróżnych napojów standardowe słomki, najczęściej są plastikowe i podlegają szerokiej krytyce ekologów, a niestety często bez nich trudno się obejść. Odruchowo po nie sięgamy, kiedy zamawiamy sok, czy alkohole. Czy jesteśmy zatem skazani na zanieczyszczanie planety? Czy może najwyższy czas zrezygnować ze słomek? Jest na szczęście idealny sposób na to, aby spożywanie napojów było łatwe, przyjemne i zarazem ekologiczne, dzięki wspomnianym wcześniej słomkom ekologicznym.

Czym są słomki makaronowe?

Biodegradowalne, naturalne słomki cieszą się coraz większą popularnością. Wykonane są z pszenicy durum. Nie zmieniają one ani smaku napoju ani nie chłoną z nich wody, nie wpływają także na kolor trunku, który spożywamy. Słomka makaronowa jest dodatkowo przyjazna dla środowiska, Zużyta i wyrzucona np. do rzeki  bardzo szybko się rozłoży, dzięki temu nie będzie zanieczyszczać naszej planety. Jest więc świetnym rozwiązaniem, dla każdego kto nie wyobraża sobie letniego biwakowania bez drinka ze słomką. Rurki z naturalnej pszenicy dostępne są w różnych grubościach, dzięki temu można je dopasować do tego, co akurat pijemy, nawet jeżeli jest to np. gęsty koktajl. Wyglądają ładnie dzięki temu, że posiadają naturalny żółty kolor. Ożywią każdy napój i pozwolą się nim delektować. Zastąpią one więc niezwykle godnie tak bardzo lubiane plastikowe słomki, które zdecydowanie nie są dobre dla środowiska. Słomki makaronowe można coraz częściej nabyć, nie ma więc problemu, żeby także wymienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia na te, które lepiej wpłyną na kondycję naszej planety.

Do czego można używać słomki makaronowej?

Tak naprawdę do każdego rodzaju napoju. Jak wiadomo najczęściej słomki służą do tych zimnych, i orzeźwiających płynów. Będą one więc idealne do zimnych drinków, koktajli, soków a także smoothie. Jednak nie oznacza to, że nie nadają się do picia tych letnich, czy ciepłych napojów. Jak najbardziej słomki makaronowe znajdą zastosowanie także wtedy, kiedy chcemy napić się czegoś, co nie jest tak całkowicie zimne. Śmiało można więc po nie sięgać i cieszyć się tym, że poza funkcjonalnością są bezpieczne dla środowiska, a stosując je wpisujemy się w trend eco, tak bardzo modny i istotny w dzisiejszych czasach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here