orzechy pekan - jakie mają właściwości?

Orzechy pekan to jedne z najszlachetniejszych orzechów. Mają liczne właściwości zdrowotne oraz wartości odżywcze. Charakteryzują się delikatnym, maślanym i lekko słodkim smakiem. Orzechy pekan pochodzą z drzewa, które należy do rodziny orzechowatych, występującego w rejonach Ameryki Północnej.

Właściwości orzechów pekan

Zapobiegają nowotworom

Orzechy pekan są źródłem wielu przeciwutleniaczy, które są odpowiedzialne za redukcję stresu oksydacyjnego oraz uszkodzenia komórek. Odgrywają również ważną rolę w profilaktyce chorób cywilizacyjnych.

Regularne spożywanie orzechów pekan zwiększa stężenie przeciwutleniaczy we krwi, a to sprawia, że ilość wolnych rodników jest mniejsza. Jest to odmiana orzechów, która bierze aktywny udział, w zapobieganiu chorobom serca i nowotworom.

Obniżają poziom cholesterolu

Orzechy pekan są polecane w przypadku nadciśnienia, ponieważ skutecznie obniżają ciśnienie krwi oraz poprawiają cały panel lipidowy. Przyczyniają się do zmniejszenia stężenia złego cholesterolu we krwi. Zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób serca i miażdżycy.

Poprawiają funkcje mózgu

Orzechy pekan, tak jak większość rodzajów orzechów wykazują zbawienny wpływ na pracę mózgu. Wynika to z tego, że są bogate w witaminy i minerały. Główną rolę odgrywa tutaj miedź, która przeciwdziała uszkodzeniom mózgu przez wolne rodniki. Do tego zapobiega występowaniu takich chorób jak: choroba Alzheimera oraz Parkinsona.

Przeczytaj też: http://www.miss-fit.pl/naturalne-wybielanie-zebow-czy-jest-mozliwe/

Łagodzą objawy PMS

Poprzez spożywanie orzechów pekan jesteśmy również w stanie załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Ponieważ orzechy są bogate w witaminę E i B6, wapń oraz magnez, które świetnie radzą sobie z rozdrażnieniem oraz poczuciem lęku.

Wspomagają odchudzanie

Orzechy pekan są bardzo często wykorzystywane w walce z nadprogramowymi kilogramami, ponieważ zwiększają uczucie sytości. Wykazują również działanie przyśpieszające przemianę materii, a to przyczynia się do szybszego spadku wagi.

Poprawiają stan skóry

Orzechy pekan są bogate w wiele witamin i minerałów, które mają zbawienny wpływ na stan cery. Nie dość, że pomagają w walce z trądzikiem, to jeszcze zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry oraz zapobiegają występowaniu plam pigmentacyjnych.

Źródło: https://byrosann.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here