Prezent na drugie urodziny

Dzieci szybko rosną. Jeszcze chwilę temu miały roczek, a już niedługo drugie urodziny. Ten wspaniały wiek dziecka, ma swoją zaletę dla zaproszonych na urodziny malucha gości. Większość dzieci w wieku dwóch lat ma podobne zainteresowania. Różnica płci nie ma tutaj tak sporego znaczenia, jak w latach kolejnych. Co zatem sprawić dwulatce lub dwulatkowi na urodziny?

Zabawki ruchowe

Ruch odgrywa w pierwszych latach życia człowieka ogromną rolę. Dorośli zazwyczaj myślą, że dzieci i tak ciągle biegają, skaczą, turlają się. Po co im do tego dodatkowy sprzęt? Nic bardziej mylnego. Dziecięce zabawki ruchowe ćwiczą u maluchów równowagę oraz wzmacniają nóżki. Zatem kupując skoczka, bujak, huśtawkę lub konia na biegunach, sprawiamy nie tylko zabawkę, ale także wspaniałe narzędzie do rozwoju.

Skoczki to nadmuchiwane przedmioty, które najczęściej przybierają kształt zwierzątka. Dziecko może na nim usiąść, trzymać się uszu zabawki i skakać, odbijając się nogami od ziemi. Skoczki pomagają uniknąć upadków z kanapy czy z fotela. Dziecko przenosi swoją potrzebę do skakania właśnie na takie gumowe stworzonko.

Ciągle ogromną popularnością cieszą się zabawki bujane. W sklepie wMrowisku.pl można znaleźć bogatą ofertę takiego asortymentu. W sprzedaży są bujaki w całości wykonane z drewna, jak również konie na biegunach w kilku odsłonach. Modele drewniane posiadają podnóżek pod stopy oraz barierki zabezpieczające, które można zdemontować gdy dziecko urośnie. Jeśli chodzi o konie na biegunach, to warto wskazać, że w sklepie dostępne są zabawki w postaci konia lub innych zwierząt na biegunach (np. słoń na biegunach lub miś na biegunach). Wszystkie modele posiadają specjalnie wyprofilowane płozy, które w przypadku intensywnego bujania, chronią dziecko przed upadkiem.

Zabawki edukacyjne

Pod adresem internetowym https://www.wmrowisku.pl/ znaleźć można również imponującą ofertę zabawek edukacyjnych. Tych nigdy nie jest za wiele w pokoju dziecka. Wspaniałym prezentem dla dwulatka na pewno okażą się klocki. Takie zabawki pozwalają rodzicom na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem, jak również stanowią idealny materiał do samodzielnego zabawy. W opcji są zarówno klocki drewniane, jak i te z bezpiecznego tworzywa sztucznego.

Katalog produktów obejmuje również przedmioty, które uczą logicznego myślenia, w tym: drewniane labirynty, magnetyczne układanki, kostki logiczne, sensoryczne tablice manipulacyjne, tablice do rysowania, klocki do nawlekania, sortery kształtów, przybijanki korkowe, cymbałki.

Gdy dziecko kończy 2 lata, coraz chętniej naśladuje znajdujących się w jego otoczeniu dorosłych oraz starsze rodzeństwo. Sprawdzonym pomysłem na prezent może się zatem okazać zakup zabawek, które sprzyjają odgrywaniu ról. Do wyboru są, na przykład domowe sprzęty AGD w wersji mini.

Książeczki

Chyba nikomu nie trzeba już udowadniać, jak bardzo istotny wpływ na rozwój dziecka mają książki. Nie powinno ich zatem zabraknąć w żadnym domu. Czytanie dziecku przed snem to wspaniała okazja do budowy nierozerwalnej więzi.

Sklep wMrowisku.pl proponuje pozycje książkowe, które zawierają przyjazne dla dwulatków teksty oraz atrakcyjne ilustracje. W ofercie są książeczki z bajkami, które znają wszyscy rodzice (np. Czerwony Kapturek), jak i bajki z postaciami ze współczesnych czasów (np. Barbie). Z całą pewnością godne uwagi są zestawy kilku bajek opublikowanych w jednej książce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here