Spływ Dunajcem

Wielu z nas przebywając w Zakopanem najchętniej spędza czas na świeżym powietrzu, by delektować się tamtejszym klimatem i móc podziwiać niesamowite krajobrazy. Kiedy tylko pogoda dopisuje warto pospacerować, poobserwować otoczenie, to pozwoli złapać dobrą energię i działa niezwykle relaksująco. Świetnym pomysłem jest urozmaicenie sobie odpoczynku. Dzięki różnorodnym atrakcjom nie jest to trudne. Warto polecić przede wszystkim spływ Dunajcem.

Z dala od gwaru, w cudnych okolicznościach

Zejść z lądu, wsiąść na drewnianą tratwę i ruszyć przed siebie przyglądając się urzekającej przyrodzie i potężnym górom – plan idealny! Widoki, jakie ukazują się oczom podczas spływu na długo zapadają w pamięć. Koją nerwy, wyciszają, mają w sobie magiczną moc przyciągania. Często po jednej wycieczce mamy już chęć na kolejną, bo wiemy, że każda z nich dostarczy nowych wrażeń i będzie okazją do dostrzeżenia innego, fascynującego detalu krajobrazu.

Przełom Dunajca – miejsce szczególne

Przełom Dunajca uznawany jest za jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych na terenie całego kontynentu. Miejsce prezentuje się spektakularnie. Co ciekawe – górale nie dają wiary naukowym wyjaśnieniom na temat powstania przełomu i wierzą w legendy. Jedna głosi, że miejsce zawdzięczamy Bolesławowi Chrobremu, który wybił mieczem ujście Dunajcowi. W opowieściach nie brak postaci słynnego Janosika. Miał on przeskoczyć rzekę podczas ucieczki i podobno do dziś na jednej ze skał widać ślady jego kierpców. Nie wiemy, ile w tym prawdy, ale jedno jest pewne – miejsca urocze, a przy okazji zagadkowe są najbardziej interesujące.

www.splyw.pl – bogata oferta

Wszyscy zdecydowani na udział w spływie i ci, którzy jeszcze się wahają, powinni zajrzeć na stronę firmy splyw.pl, która od lat organizuje tego rodzaju wycieczki. Zamieszczono na niej wszelkie niezbędne informacje i szczegóły związane z atrakcją. Uwagę zwraca fakt, że oferta jest bardzo rozbudowana. Można wybrać dodatkowe rozrywki oraz formy aktywności i po spływie udać się na góralską biesiadę, przejażdżkę rowerem tradycyjnym lub elektrycznym, albo quadem –   www.splyw.pl/pakiety/splyw-dunajcem. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdy w jednym miejscu można zarezerwować kilka atrakcji.

Planując wizytę w Zakopanem należy mieć na uwadze rozmaite formy relaksu. Miasto jest przyjazne i oferuje swym gościom masę wrażeń. Wystarczy w nim po prostu być, bo nawet zwykły spacer daje okazję do zachwytu, ale warto przecież umilić sobie wypoczynek i skorzystać z atrakcji, dzięki którym po powrocie do domu będziemy mieli co wspominać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here