kurier

Łódź jest położona w samym centrum Polski i na dodatek jest jednym z największych miast w kraju. Dlatego właśnie jej mieszkańcy mogą liczyć na naprawdę ciekawą ofertę firm kurierskich w kwestii wysłania paczki. Nie tylko nie muszą ograniczać się jedynie do usług poczty, ale także czeka na nich wiele pomysłowych rozwiązań. Sprawdź, jak w dogodny sposób nadać przesyłkę z Łodzi.

Nadanie paczki w oddziale firmy kurierskiej

Odwiedzenie oficjalnego oddziału firmy kurierskiej może być strzałem w dziesiątkę, jeśli akurat mieszka się lub pracuje w pobliżu takiego miejsca. W Łodzi swoje placówki ma jednak tak wiele przedsiębiorstw zajmujących się dostarczaniem przesyłki, że na pewno znajdzie się w pobliżu filię chociaż jednego z kurierów. DHL Łódź ma swoje oddziały w kilku lokalizacjach na mapie miasta.

Podobnie wygląda sytuacja z oddziałami innych znanych firm kurierskich, które również rozmieściły swoje oficjalne placówki w różnych częściach miasta. Łącznie w Łodzi  i okolicach można znaleźć co najmniej kilkanaście takich punktów, co daje spory wybór mieszkańcom tego regionu. Wbrew pozorom nie wszystkie oddziały są zlokalizowane na obrzeżach miasta – niektórzy kurierzy mają swoje punkty logistyczne także bliżej centrum.

Wizyta w lokalnym punkcie nadania przesyłek

Świetną alternatywą dla wizyty w oficjalnym oddziale firmy kurierskiej jest skorzystanie z punktu nadania przesyłek w pobliżu miejsca zamieszkania. Coraz więcej przedsiębiorstw zajmujących się dostarczaniem paczek daje swoim klientom możliwość wysłania paczki np. w lokalnym sklepie. Takie usługi oferują m.in. DHL i InPost – przesyłki  odebrane później przez ich kuriera można nadać np. podczas zakupów w pobliskiej Żabce.

Wśród popularnych punktów nadania paczek można znaleźć również supermarkety Biedronka, sklepy Relay czy też stacje benzynowe Shell. Dzięki takiej opcji nie trzeba szukać oficjalnych oddziałów na mapie Łodzi czy też przejmować się ich godzinami otwarcia. Bardzo ciekawą ofertę ma także operator logistyczny epaka.pl, który zdecydował się na uruchomienie w Łodzi kilkunastu własnych punktów nadania paczek do przekazania znanym firmom kurierskim.

Zamówienie kuriera do domu

Za rozwiązanie na miarę potrzeb człowieka XXI wieku zdecydowanie można uznać możliwość nadania paczki z domu. W tym celu wystarczy wypełnić formularz dostępny na platformie logistycznej epaka.pl i zaznaczyć opcję zamówienia kuriera pod wskazany adres. Pracownik wybranej firmy kurierskiej pojawi się w mieszkaniu klienta w terminie podanym podczas składania zamówienia.

Do odebrania przesyłki przez kuriera często konieczne jest odpowiednie przygotowanie paczki, czyli np. wydrukowanie i naklejenie etykiet. Opcja zamówienia kuriera do domu może sprawdzić się zwłaszcza w przypadku częstego wysyłania przesyłek. W ten prosty sposób można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu i pieniędzy związanych z dojazdami do punktów nadania paczek. Jest to także świetna oferta dla osób z ograniczeniami ruchowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here