Dentystyczne przysmaki dla psa

Psy, tak samo jak i ludzie, lubią różnego rodzaju smaczne przekąski. Staramy się bardzo dbać o to, aby w naszym menu nie znajdowały się jedynie niezdrowe i kaloryczne przekąski, które dodatkowo mogą powodować próchnicę zębów. Tak samo powinniśmy myśleć, gdy chodzi o przysmaki dla naszego pupila. Doskonałym rozwiązaniem są dentystyczne przysmaki dla psa. Pomagają one zachować higienę jamy ustnej, ale również dobrze smakują. Sprawdzamy, dlaczego warto wybierać dentystyczne przysmaki dla psa.

Higiena jamy ustnej

O higienę jamy ustnej należy dbać zarówno w przypadku ludzi, jak i zwierząt. Nieprzyjemny zapach z psich ust, a nawet stany zapalne dziąseł oraz zębów mogą powodować dyskomfort psa i być spowodowane właśnie nieprzestrzeganiem zasad higieny jamy ustnej. Dentystyczne przysmaki dla psa pomagają walczyć z osadzającym się na zębach kamieniem, który jest sprawcą próchnicy oraz stanów zapalnych występujących w jamie ustnej. Działają one trochę niczym dobrej jakości szczoteczka do zębów dla ludzi i doskonałej jakości pasta. Dzięki dentystycznym przysmakom dla psów nasz pupil może nie tylko liczyć na smaczną i wartościową przekąskę, ale również umyć zęby na swój własny, psi sposób.

Dlaczego warto?

Dieta psa powinna być zawsze dobrana indywidualnie po konsultacji z lekarzem weterynarii. Oczywiście istnieją pewne ogólne wskazówki dotyczące żywienia psów, jednak jest z nimi dokładnie tak samo, jak ze wskazówkami dotyczącymi żywienia człowieka. W większości przypadków mogą się one sprawdzić, jednak czasami wymagają drobnej korekty dostosowanej do konkretnego zwierzęcia. Co ważne, dentystyczne przysmaki dla psa rekomendowane są przez lekarzy weterynarii, którzy od lat leczą i pomagają psom zachować higienę jamy ustnej. W tym bowiem przypadku lepiej zapobiegać, niż leczyć. Leczenie dentystyczne psa może okazać się nie tylko nieprzyjemne dla pupila, ale również bardzo kosztowne dla jego właściciela. Stąd też o wiele lepiej jest zainwestować w dobrej jakości przysmaki dentystyczne dla psów. Gdzie można je kupić? Przede wszystkim w dobrych sklepach zoologicznych, które sprzedają markowe karmy i przekąski dla psów. Unikajmy samozwańczych żywicieli psów, którzy wypuszczają na rynek przekąski dla zwierząt. Dentystyczne przysmaki dla psa, które pochodzą od znanego producenta, przechodzą szczegółowe badania dotyczące ich skuteczności w higienizacji jamy ustnej pupila. Pamiętajmy, że ich zakup jest inwestycją w zdrowie i szczęście psa, który nie będzie musiał borykać się ze schorzeniami jamy ustnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here