Czy da się zarobić na blogowaniu? Oto 5 zasad, które nam w tym pomogą

0
3188

Z roku na rok bloggerów przybywa, a mimo to mnóstwo ludzi wciąż potrafi znaleźć swoją niszę i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. A kiedy uda nam się zebrać pokaźną grupę oddanych fanów, to nic nie stoi na przeszkodzie, by z naszej pasji uczynić regularny dochód do budżetu. A może i cały etat? 

Jeśli czujecie się na siłach, lubicie pisać i macie wiarę w to, że jesteście w stanie zainteresować rzesze ludzi swoją twórczością, to koniecznie bierzcie się za pisanie bloga!
Lecz jeśli nie trafiliście tu przypadkowo, a wasz blog od dawna hula w sieci, to na pewno chcecie się dowiedzieć, jak można zarobić na blogu. Oto pięć kluczowych zasad, jakich warto trzymać się podczas blogowania, aby zacząć zarabiać pieniądze online.  

Bądź systematyczny 

Systematyczność to podstawowa zasada prowadzenia każdego interesu – kiedy znikasz z planszy na zbyt długo, twoje miejsce mogą zająć inni gracze. Warto wyraźnie dawać światu do zrozumienia, że jesteś aktywny i masz do wtrącenia swoje trzy grosze. 

Publikuj przynajmniej jednego posta tygodniowo i trzymaj się obranej drogi – jeśli konsekwentnie trzymasz się swojej niszy, to z czasem twoje materiały zaczną przyciągać coraz większe zainteresowanie. To podstawowy krok jaki musisz postawić, żeby zarobić na blogu. 

Nawiązuj współpracę

Możesz działać w pojedynkę, ale czy nie lepiej wzajemnie piąć się w górę? W sieci jest pełno innych blogerów, którzy chętnie z tobą podziałają. Każda współpraca daje szansę na realizację wspólnego projektu, który przyciągnie twoich czytelników do bloga naszego “kolaboratora” (tak! takie słowo istnieje, sprawdziliśmy!), a jego czytelników na twoje kanały. 

Im więcej takich wspólnych działań, tym szersze grono zainteresowanych zdobędziesz. Wśród tych zainteresowanych w końcu znajdą się marki, które zaproponują ci opłacalne współprace. Możesz w ramach takiej współpracy opisać chociażby kilka z produktów danej marki, z których na co dzień korzystasz. Oczywiście, jeśli wkomponowują się w twoją “specjalizację” – czyli temat, o którym piszesz. Za taką współpracę nie tylko dobrze ci zapłacą, ale też dostaniesz prowizję, jeśli produkt zostanie kupiony przez link polecający z twojej strony. 

Prowadź kanały społecznościowe 

Firmy płacą miliardy, by docierać do ludzi przez Facebooka, czy Instagrama. Może będą chciały dotrzeć też do twoich fanów? Pamiętaj, by regularnie udzielać się na FB i wrzucać posty na Instagram. Dobre pieniądze można zarobić mając ledwie 10 tysięcy fanów. Ważne, żeby byli aktywni i chcieli nas śledzić. Dlatego skup się na publikowaniu interesujących treści związanych z twoją pasją. 

Twórz produkty cyfrowe 

Kompendium publikowanej przez ciebie miesiącami czy latami wiedzy ładnie zawarte w formie e-booka może sprzedać się jak świeże bułeczki. Wszystko, co tworzysz i możesz z powodzeniem nazwać swoją własnością, możesz też sprzedać i zarobić online. 

Poradniki w formie pisemnej, czy może audio albo wideo, zdjęcia, muzyka, aplikacje, to tylko niektóre z przykładów twórczości, na której można zarobić krocie. 

Jeśli oddana grupa czytelników śledzi twoje poczynania i chce iść w twoje ślady, to możesz zainspirować ich, wydając produkty związane z twoją twórczością, które fani z radością kupią – okazując ci wsparcie i dostając w zamian coś wartościowego od ciebie. Bardzo popularne są chociażby poradniki w formie e-book, uczące jak robić zdjęcia, prawidłowo ćwiczyć, czy się odżywiać. 

Załóż własny kanał na YouTube

Jeśli dużo piszesz, to znaczy, że masz dużo do powiedzenia! Czemu by więc nie dotrzeć do większej liczby odbiorców, przedstawiając swoje zdanie przed kamerą, w formie monologu, może animacji, czy w jakikolwiek inny sposób. Ważne, by twój pomysł spotkał się z aprobatą widzów. Jeśli kochają twojego bloga, to pokochają także twój youtubowy kanał! 

A YouTube chętnie zapłaci ci za wyświetlenia i subskrypcje. Najlepsi YouTuberzy zarabiają krocie! Kto mówi, że i ty nie możesz się znaleźć w ich gronie? Konsekwentnie przerabiaj swoje treści blogowe na filmy, a twój kanał szybko się rozwinie. 

Oto 5 najważniejszych kroków, których postawienie szybko doprowadzi cię do sukcesu. Jeśli chcesz regularnie zasilać swój budżet poprzez zarabianie na blogu, to trzymaj się tych wskazówek, a szybko przekonasz się, że można naprawdę łatwo i szybko zarabiać pieniądze online. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here