lampka nocna

Nowoczesny wystrój wnętrz to nierzadko rezygnacja z niepotrzebnych elementów lub też ich całkowita minimalizacja. Oznacza to większą surowość wnętrza, ale równocześnie modny wygląd i więcej przestrzeni do organizacji. Tendencja do minimalizacji wyposażenia nie omija także sypialni, która zwykle powinna jednak stawiać na przytulność i ciepły wystrój sprzyjający wypoczynkowi. Z tego powodu rezygnuje się z tradycyjnych form dodatkowego oświetlenia, jednak sama lampka nocna z powodu swego praktycznego zastosowania jak najbardziej powinna się znaleźć. Skoro tradycyjne lampki stołowe nie znajdują zastosowania (na przykład z powodu usunięcia szafki nocnej), to jak ugryźć temat nocnego oświetlenia okolicy łóżka? W poniższym artykule przedstawiamy kilka pomysłów. Zapraszamy!

Lampki nocne stojące na ziemi – bez szafki nocnej!

W pierwszej kolejności warto opisać nieco inny rodzaj lamp stojących, jednak niewymagających szafki nocnej. Chodzi oczywiście o lampki nocne stojące na ziemi, dzięki którym zachowamy bardziej ozdobny charakter sypialni i w funkcjonalny sposób wypełnimy nadmiar przestrzeni. W końcu, mimo nowoczesnego podejścia do tematu, warto czymś zapełnić sypialniane wnętrze, by nie było ono całkowicie pozbawione uroku. W ten sposób zaaranżowane oświetlenie sypialni będzie bardzo praktyczne, a równocześnie zapewni odpowiedni nastrój we wnętrzu. Jeśli chodzi o lampki nocne stojące, to bez problemu znajdziemy wzór pasujący do nowoczesnego i minimalistycznego wystroju. Często są to bardzo nietypowe wzory niczym nieprzypominające klasycznych modeli z abażurem. Dodatkową zaletą takiego oświetlenia sypialni jest to, że źródło światła umieszczone jest ponad naszą głową, co świetnie sprawdza się przy czytaniu.

Kinkiety do sypialni – minimalistyczne i wygodne!

Jeśli jesteśmy na etapie projektowania naszych wnętrz, to nic nie stoi na przeszkodzie, by już teraz przemyśleć kwestię dodatkowego oświetlenia sypialni. Dzięki temu będziemy mogli postawić na najwygodniejsze i najbardziej nowoczesne rozwiązanie, czyli stylowe kinkiety ścienne do sypialni. W ten sposób problem z umieszczeniem lampki nocnej rozwiązuje się sam, a my możemy cieszyć się niezwykle modnym oświetleniem. Dodatkową zaletą kinkietów jest ich załączanie przy pomocy umieszczonego koło łóżka przycisku na ścianie, co sprawia, że nie musimy już więcej szukać przełącznika na kablu. Oprócz tego zapewniamy sobie dodatkową przestrzeń w okolicy łóżka, a także jeden element mniej we wnętrzu, co szczególnie docenią posiadacze małych sypialni.

Lampka nocna doczepiana do łóżka

Jeśli jest za późno na kinkiety ścienne do sypialni, bo nasza sypialnia jest od dawna gotowa, to istnieje inny pomysł, by nasza lampka nocna była minimalistyczna i nie rzucała się w oczy oraz nie przeszkadzała. Chodzi oczywiście o lampki do czytania z możliwością doczepienia do łóżka. Mogą one występować z mocowaniem na klipsa lub też z mocowaniem do łóżka za pomocą śrub, co jest na pewno solidniejszym rozwiązaniem. Oczywiście, tak samo, jak lampki nocne stojące, potrzebują one gniazdka w pobliżu łóżka, jednak nie zabierają zbędnego miejsca, a giętki pałąk w większości modeli pozwala skierować oświetlenie w wybraną przez nas stronę.

Nieważne, którą opcję wybierzemy, na pewno będzie ona bardziej pasowała do nowoczesnego wnętrza niż lampka stołowa. Szczególnie jeśli szafka nocna jest dla nas zbędna lub też za mała na postawienie na niej dodatkowego oświetlenia sypialni. Wszelkie lampki do sypialni powinny być jednak dopasowane do stylistyki wnętrza i oferować delikatne, ciepłe oświetlenie umożliwiające relaks przed snem oraz nierażące swoją jasnością w nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here