osłona

Od początku epidemii uczymy się zapobiegać zakażeniu Covid-19. Wielu z nas, chcąc zabezpieczyć się odpowiednio, rozważa, czy ochronę dają także osłony z plexi. Przyjrzymy się temu problemowi nieco bliżej.

Osłony z plexi przeciwko koronawirusowi

Zastanawiając się, czy płyty z pleksi chronią nas przed covid-19, bierzemy pod uwagę, że osłona taka, zastosowana w sklepie, musi pozwolić nam na w miarę swobodny kontakt z klientami. Nad lub pod płytą z plexi powinniśmy móc podawać sobie produkty, przekazywać pieniądze, czy też podsuwać klientom terminal do bezgotówkowej płatności. Czy wówczas ochrona zadziała?

Zalety osłony z plexi

Niewątpliwą zaletą ochrony tego typu jest fakt, iż uniemożliwia zakażenie drogą kropelkową. Szyba z reguły znajduje się na wysokości twarzy i górnej części ciała zarówno obsługującego, jak i obsługiwanego. Jeśli więc klient zaniedba noszenie dopasowanej i szczelnej maseczki, a podczas mówienia, czy kichania dojdzie do emisji mikroskopijnych kropli śliny, na przeszkodzie stanie im właśnie solidna płyta z pleksi. Po pracy wystarczy starannie zdezynfekować szybę płynem odkażającym na bazie alkoholu, dbając o to, by dezynfekcję tę wykonywać w rękawiczkach jednorazowych.

Maseczki i rękawiczki

Aby uzupełnić ochronne działanie płyty z plexi, warto zadbać właśnie o te dodatki. Szczególnie rękawiczki będą tu wskazane ze względu na wspomniany kontakt dotykowy z przedmiotami, jakie w nieunikniony sposób przekazujemy sobie z innymi osobami poprzez otwory w płycie, albo pod nią. Aby uniknąć zakażenia, zabezpieczmy nie tylko twarz, czy górną część ciała. Pomyślmy także o zakryciu rąk. Jeśli chwilowo jest to niemożliwe, pamiętajmy o późniejszym starannym myciu rąk przez minimum 30 sekund i zdezynfekowaniu ich płynem lub żelem.

Płyta z pleksi przeciw covid-19

Ważną kwestią jest komfortowy kontakt z innymi osobami, możliwość rozmowy z klientem, czy udzielenia mu niezbędnych informacji. Jeśli obawiamy się, że metody zapobiegania zakażeniu staną temu na przeszkodzie, powinniśmy wiedzieć, jakie zalety ma ochronna szyba z plexi bezbarwna płyta nie jest w żaden sposób zadrukowywana, czy żłobiona, dzięki czemu zachowujemy dokładnie takie samo pole widzenia, jak w sytuacji, gdy nas i naszego rozmówcę nie dzieli nas żadna przeszkoda!

Jak więc widzimy, zalety osłony z plexi, zamontowanej jako zabezpieczenie stanowiska pracy, takiego jak na przykład kasa, czy lada są niepodważalne i gwarantują spokojne wykonywanie obowiązków. Wystarczy wybrać taką osłonę, która będzie dopasowana, aby być pewnym ochrony przed covid-19, jaką nam zapewni.

Więcej: https://plasticexpress.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here