Duchowny przewodnik osób w każdym wieku – ojciec Adam Szustak w Internecie

0
2946

Ojciec Adam Szustak od lat zajmuje się rozwijaniem i nauczaniem wiernych w całej Polsce, a nawet na całym świecie. Dominikanin zasłynął dzięki swojemu kanałowi na YouTube, gdzie codziennie wrzuca nowe materiały na tematy nie tylko religijne. Wyraźnie czuć, że swoje filmy kieruje raczej do młodszej widowni, dzięki czemu szybko zyskał popularność. Trzeba przyznać, że ojciec robi doskonałą robotę, bo jego odcinki zawsze są merytoryczne i nie oceniają nikogo, a jedynie pozwalają słuchaczowi zrozumieć, co Bóg ma do powiedzenia w danej kwestii.

Działalność duchowa zakonnika na YouTube

Na pewno najbardziej rozpoznawalną serią ojca Adama Szustaka są „Wstawaki”. Codziennie o szóstej rano na kanale Langusta na palmie pojawia się krótki filmik, w którym poruszone jest wybrane przez duchownego zagadnienie. Zawsze podchodzi do niego z otwartą głową i stara się podać wskazówki i rady dotyczące radzenia sobie z naszymi codziennymi problemami. Ksiądz ma dar opowiadania prosto o rzeczach trudnych. Jednak poza luźnymi przemyśleniami, znajdziemy na kanale masę przydatnych materiałów. W czasie pandemii ojciec Adam Szustak regularnie udostępniał dla wiernych transmisje na żywo ze Mszy Świętej oraz przygotował audiobook Pisma Świętego. Całość powstała w formie wygodnych odcinków, dzięki czemu każdy z nas może wrócić do ulubionych fragmentów albo tych wersetów, które obecnie są nam najbardziej potrzebne w naszym życiu. Co ważne, działanie ojca jest również skierowane do młodzieży, dzięki czemu każda osoba może poczuć się swobodnie i wyciągnąć dla siebie lekcje.

Ksiądz gra w gry i prowadzi podcasty

Poza działalnością duchową ksiądz Adam Szustak zajmuje się też rozrywką. W ten sposób powstała seria „Ksiądz gra w grę”. Filmiki będące jej częścią nie cieszą się tak dużą popularnością, jak te poruszające tematykę duchową, ale są bardzo przyjemne i pozwalają nam poznać księdza lepiej. Poza tym mieliśmy okazję zajrzeć do biblioteczki ojca Adama Szustaka, w której znalazły się powieści z najróżniejszych gatunków. Jedną z najciekawszych serii księdza są jednak jego rozmowy ze znajomymi. Wraz z ojcem Tomaszem Nowakiem prowadził serię „Mocno Stronniczy” w formie luźnego podcastu. Każdy odcinek był trochę chaotyczny i zawierał przemyślenia duchownych na najróżniejsze kwestie. Taka forma kontaktowania się z widzem szybko nabrała na popularności. Odbiorcy mogli posłuchać co tydzień o kilku tematach, które były omawiane w sposób subiektywny. Bo to w kanale ojca Adama Szustaka jest najpiękniejsze: nie ocenia nikogo, a jedynie podpowiada osobom wierzącym, jak mogą wpływać na swoje życie i czynić je codziennie lepszym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here