Gdzie pojechać na weekend

Weekend to z jednej strony dużo, a z drugiej mało czasu. W piątkowe popołudnie wydaje nam się, że przed nami sporo wolnego, podczas gdy w niedzielny wieczór zastanawiamy się często, gdzie ten czas się podział.

Dwa dni to jednak więcej niż wystarczająco na krótką, ale satysfakcjonującą wycieczkę do jednego z bardziej atrakcyjnych turystycznie polskich miast. To, które będzie najlepsze na weekendowy wypad, zależy przede wszystkim od naszej odległości od niego – mało kto będzie w końcu jechał z gór na weekend nad morze i vice versa.

Gdańsk

Gdańsk to piękne nadmorskie miasto, w którym znajdziemy masę ciekawych zabytków, imponującej architektury i fascynujących muzeów. Weekend to wystarczająco czasu, aby przejść się Długim Targiem, zobaczyć Bazylikę Mariacką i Fontannę Neptuna, a także zwiedzić Muzeum II Wojny Światowej. Nie może zabraknąć oczywiście również kilku godzin na plaży, można również rozważyć przy okazji wycieczkę na Hel.

Poszukujesz większej ilości informacji na tematy związane z podróżami i turystyką? Możesz je znaleźć na wszelkiej maści blogach i portalach podróżniczych, takich jak http://www.i-urlop.pl/.

Warszawa

Po drugiej wojnie światowej Warszawa była w dużej mierze ruiną, natomiast od tego czasu udało się ją odbudować i odrestaurować, dzięki czemu są w niej miejsca, które mogą zapierać dech w piersi. Stare Miasto, Łazienki czy Pałac Królewski to miejsca, o których słyszał (i zapewne oglądał je na zdjęciach) każdy Polak, natomiast nie każdy miał okazje zobaczyć je na żywo.

Zdecydowanie warto, ponieważ nie tylko imponują one wizualnie, ale również są ważną częścią historii Polski. Mówiąc o historii – Warszawa jest domem dla jednego z najlepszych i najpopularniejszych muzeów w Polsce, a mianowicie Muzeum Powstania Warszawskiego. Do niego również warto się co najmniej raz w życiu udać, nawet jeśli ktoś nie jest szczególnym fanem historii.

Inne polskie miasta godne uwagi i weekendowego wypadu to między innymi Poznań, Lublin i Zamość.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.i-urlop.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here