kłótnia

Kłótnie zdarzają bardzo często w każdej relacji międzyludzkiej, czy jest to związek czy rodzina. Wiele osób twierdzi, że sprzeczki pokazują, że zależy nam na drugiej osobie i traktujemy ją poważnie. Należy pamiętać, że nie chodzi tu o częste kłótnie o błahe powody. Często kłótnie kończą się obrażeniem, płaczem lub nawet rozstaniem.  się lub rozwodem. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-przetrwac-klotnie-w-zwiazku/

Dlaczego się kłócimy?

Częstotliwość kłótni w związku zależy od was samych jak i od waszych charakterów. Wiele kłótni da się uniknąć, a dokładniej zamienić na poważną rozmowę z argumentami i kontrargumentami. Najczęściej zdarza się jednak, że w emocjach jedna osoba powie jedno słowo za dużo, coś niemiłego lub nawet obraźliwego, dodatkowo dolewając oliwy do ognia. Wtedy właśnie zaczyna się robić nieciekawie. Jak przetrwać kłótnie?

Wypominanie nie jest dobrym rozwiązaniem 

Oczywiście najłatwiej byłoby po prostu przestać się kłócić i wtedy problemu nie ma. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ zazwyczaj żadna ze stron nie chce odstąpić od swojego. Nie można unikać rozmów na ważne, ale delikatne tematy, tylko dlatego, że często mogą być one powodem kłótni. Bardzo ważną, ale niestety często niepraktykowaną metodą na uniknięcie kłótni jest nie odgrzebujcie brudów sprzed kilku miesięcy czy nawet lat. Nikt nie lubi ciągłego  wypomina. Wypominanie ciągle tego samego może prowadzić do  frustracji, która może przerodzić się w kłótnie.

Kłótnie w związku – jak postrzegają to kobiety, a jak mężczyźni?

Bardzo duża ilość kłótni wywodzi się z niezrozumienia obydwu stron. Weźmy pod lupę zachowanie niektórych kobiet. Dzwonią do swoich przyjaciółek, piszą, żalą się sobie i narzekają nawzajem na swoich mężów czy chłopaków. Czy robią to, aby zdenerwować swoich partnerów? Zazwyczaj nie. Dla większości kobiet przynosi to ulgę w momencie, w którym mogą one po prostu porozmawiać i ponarzekać na coś, co je denerwuje lub sprawia im przykrość. W ten sposób po rozmowie z przyjaciółką pozbywają się też negatywnych emocji i w ten sposób nie wywierają ich na swoim partnerze.

Mężczyźni patrzą na to nieco inaczej. Kiedy coś denerwuje ich w partnerce bardzo często są bezpośredni. Zamiast łagodnie podejść do tematu rzucają odpowiedź ,, prosto z mostu’’. Wiele kobiet jednak nie przyjmuje w ten sposób komentarzy od swojej drugiej połówki i bardzo często negatywnie na nie reaguje. No i w ten sposób tworzy się kłótnia. Lepiej jest tego unikać i do takich spraw podchodzić jak najbardziej łagodnie i ze spokojem. Jeśli nie jest to też coś bardzo poważnego, można potraktować to jako rozmowę. Nie naciskając i nie grając na emocjach, ponieważ to zawsze będzie prowadzić do nieporozumień, a to właśnie ich należy unikać. 

Zobacz też: http://www.anianotuje.pl/jak-zorganizowac-piknik/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here