niemowle

Jednym z najważniejszych elementów wyprawki noworodka jest łóżeczko. Na rynku produktów przeznaczonych dla dzieci i niemowląt znajdziemy wiele łóżeczek niemowlęcych, dostosowanych do różnych potrzeb. Czym różnią się one od siebie i które z nich wybrać? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Znaczenie snu dla rozwoju dziecka

Sen jest kluczowy dla prawidłowego rozwoju dziecka. Podczas fazy snu głębokiego mają miejsce najważniejsze procesy regeneracji i wzrostu, a także rozwija się u dzieci układ nerwowy. Niemowlak potrafi przespać przeciętnie około piętnastu godzina na dobę. Istotne są też drzemki w ciągu dnia. Dobry i regularny sen jest zatem gwarantem prawidłowego rozwoju maluszka. Dlatego tak istotne jest zapewnienie najmłodszym pociechom jak najdogodniejszych warunków do odpoczynku i regeneracji. Jednym z elementów, na który należy zwrócić szczególną uwagę jest wybór odpowiedniego łóżeczka niemowlęcego, takiego jak np. https://babyhit.pl/pol_m_Sen_Lozeczka-i-kojce_Lozeczka-niemowlece-247.html. Na rynku znajdziemy szeroką ofertę łóżek dla najmłodszych.

Ważne są rytuały

Dbając o zdrowy sen dziecka warto zastosować określony schemat działania, który ułatwi dziecku zasypanie. Ważnym elementem jest wypracowanie indywidualnego rytuału, dzięki któremu maluszek wyciszy się, a sen przyjdzie szybko. Dobrze jest również zadbać o odpowiednie nawilżenie sypialni dziecka oraz temperaturę pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę na oświetlenie w sypialni, które powinno być ciepłe i delikatne. Istotny jest wreszcie wybór wygodnego łóżeczka, w którym dziecko będzie czuło się bezpiecznie i wygodnie. Łóżeczka niemowlęce dostępne są w wielu rodzajach. Począwszy od klasycznego łóżeczka ze szczebelkami, po bardziej innowacyjne rozwiązania, która stają się coraz modniejsze.

Rodzaje łóżeczek

Jeśli chodzi o klasykę, bardzo popularne są nadal tradycyjne łóżeczka ze szczebelkami. Jest to też często najbardziej ekonomiczna opcja. Minusem takiego tradycyjnego łóżeczka może być utrudnione wyjmowanie i wkładanie do niego niemowlaka. Inną propozycją cieszącą się dużą popularnością wśród rodziców, jest łóżeczko dostawne. Takie łóżeczka niemowlęce to doskonałe rozwiązanie dla tych rodziców, którzy w nocy chcą być jak najbliżej swojego maluszka. Takie łóżeczko można połączyć z łóżkiem rodziców za pomocą specjalnych mocowań. Takie łóżeczko ułatwia też znacznie nocne karmienie dziecka. Kolejną alternatywą dla klasycznego łóżeczka mogą być łóżeczka niemowlęce w formie kosza, które kształtem przypomina gondolę z wózka. Niewielkie rozmiary takiego łóżeczka sprawiają, że jest ono idealnym rozwiązaniem do małych sypialni. Zapoznaj się z bogatą ofertą łóżeczek dla niemowląt na stronach sklepu internetowego www.babyhit.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here