Magnez dla sportowców i pozostałych osób zmagających się z jego niedoborem

0
545

Skurcze mięśni, mrowienie, ospałość, problemy ze snem – to tylko kilka objawów, które są uciążliwe dla sportowców (i nie tylko). Mogą być sygnałem, świadczącym o niedoborze magnezu. Co robić, gdy dojdzie do jego rozwoju?

Skurcze mięśni, mrowienie i inne objawy niedoboru magnezu

Kiedy warto sięgnąć po magnez dla sportowców? Wskazaniem do przyjmowania produktów leczniczych zawierających magnez jest niedobór tego pierwiastka.

Przy czym należy pamiętać, że najpierw trzeba wykluczyć inne przyczyny objawów, a także spróbować zwiększyć jego podaż wraz z dietą. Jeśli okaże się to nieskuteczne, a badania potwierdzą, że objawy wynikają z niedoboru magnezu, pomocne będą produkty lecznicze, takie jak Magnefar B6 Bio i Magnefar B6 Forte.

Jak objawia się niedobór tego pierwiastka? Jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie, czymś co powinno wzbudzić Twoją czujność, są skurcze mięśni, a także uczucie mrowienia. Uciążliwymi objawami, które nie pomagają w treningach, są także przejściowe uczucie zmęczenia oraz ospałość. To jedne z objawów, które mogą być wskazaniem do przyjmowania magnezu dla sportowców.

Oprócz nich w wyniku niedoboru tego pierwiastka mogą pojawić się skurcze przewodu pokarmowego, drażliwość, nerwowość, zaburzenia snu (o niewielkim nasileniu), łagodny lęk i niepokój, wahania nastroju, kołatanie serca (bez zaburzeń serca), czy drganie powiek.

Produkty lecznicze, które pomagają w przypadku niedoboru magnezu

Co zrobić w przypadku potwierdzonego badaniami niedoboru magnezu? W jego leczeniu wykorzystuje się produkty lecznicze będące źródłem magnezu:

  • Magnefar B6 Bio (zawiera 60 mg magnezu w postaci magnezu cytrynianu i 6,06 mg pirydoksyny chlorowodorku),
  • Magnefar B6 Forte (zawiera 100 mg magnezu w postaci magnezu cytrynianu i 10,10 mg pirydoksyny chlorowodorku).

Magnez dla sportowców i innych osób zmagających się z niedoborem tego pierwiastka jest dostępny w postaci łatwych do połknięcia tabletek powlekanych. Każda z nich ma kreskę dzielącą, która ułatwia.

Jest to magnez dla  osób zmagających się z niedoborem tego pierwiastka, który może być przyjmowany również przez dzieci (od 6. roku życia). Dawkowanie w przypadku dzieci i młodzieży zależy od masy ciała.

Z kolei dorosłym zaleca się przyjmowanie 5-6 tabletek na dobę (w 2-3 dawkach podzielonych) w przypadku Magnefar B6 Bio oraz 3-4 tabletek dziennie (w 2-3 dawkach podzielonych), jeśli chodzi o Magnefar B6 Forte.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here