zabawki edukacyjne

Niektórzy twierdzą, że uczymy się całe życie, ale to właśnie pierwsze lata rozwoju determinują wiele naszych zdolności. Wtedy to maluszki uczą się odkrywać świat i nabywają wiele potrzebnych umiejętności. Zabawki edukacyjne mają pomóc brzdącowi i nauczyć go ciekawości. To sprawia, że w przyszłości nauka staje się dla dziecka po prostu jeszcze jedną z form zabawy i czystą przyjemnością. Obecnie istnieje bardzo dużo możliwości na rynku zabawek, dzięki którym maluch aktywnie i radośnie spędzi czas. Jakie są te zabawki?

Kontakt maluszka z zabawkami

Rolą rodziców jest podsunięcie takich zabawek edukacyjnych dla dzieci, które pozwolą rozwinąć potencjał maluszka. Są to zabawki stymulujące mózg i pozwalające na zdobycie nowych umiejętności. Wszechstronnemu rozwojowi pociechy posłużą zabawki edukacyjne, które trzeba dopasować do wieku i fazy rozwoju naszego milusińskiego. To mądre, oryginalne i pomysłowe pomoce służące rozwojowi wyobraźni, kreatywności i zdolności manualnych. Dobór odpowiedniej zabawki uniknie przykrej sytuacji, gdy dziecko rzuci ją w kąt, bo będzie ona niedopasowana lub też za trudna.

Zabawki dla małych szkrabów

Jeśli szukasz zabawki edukacyjnej dla dwulatka, który jest dość żwawy, idealnie, żeby to było coś, co pozwoli mu się choć na chwilę skoncentrować. Dwulatek powinien już umieć wykonywać precyzyjne zadania, które pozwolą mu później swobodnie obsługiwać kredki, a potem pisać. W takiej sytuacji sprawdzą się piramidy składające się z kółek, wieże z klocków, specjalne drewniane układanki z uchwytami, nakładanki i zjeżdżalnie kulek. Te wszystkie zabawki mają określony cel – uczą koordynacji ruchowej niezbędnej przy takich czynnościach jak rysowanie i pisanie. Potem można dziecku sprawić sznurowanki oraz koraliki w kształcie klocków do nawlekania. Takie zabawki dają niezły trening i są odpowiednim wstępem do nauki rysowania. Zabawki edukacyjne dla 2-latka powinny być różnorodne, bo dziecko w tym wieku ma olbrzymią potrzebę eksplorowania otoczenia.

Zabawki dla trzylatków

Dziecko w tym okresie jest na bardzo ważnym etapie swojego życia, w którym powinno się zadbać, aby zapewnić mu rozwijające i jednocześnie dające radość zabawki. To czas związany z zabawą połączoną z rozrywką, który daje maluszkowi wiele doznań natury intelektualnej i fizycznej. Stąd też trzeba wybierać zabawki będące połączenie estetyki i wartości edukacyjnych. Zabawki edukacyjne dla 3-latka bardzo pomagają w rozwijaniu całego wachlarza umiejętności. Należą do nich przykładowo klocki oraz puzzle stymulujące logiczne myślenie. Takie zabawki pobudzają wyobraźnię oraz uczą jak być cierpliwym. Ważny tutaj jest jeszcze dodatkowy aspekt, czyli wsparcie rozwoju motorycznego. Gry edukacyjne pozwalają ćwiczyć pamięć i uczą rywalizacji. Bardzo rozwijającą zabawką jest kostka do gry – dziecko rzucając kostką uczy się cyferek. Z kolei wszelkie gry planszowe zachęcają do skupienia, a poza tym są świetnym pomysłem na wspólne, rodzinne spędzanie wolnego czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here