Tonery zamienne – czy warto je kupować

Znów skończył się wkład w drukarce? Jeśli masz w domu model laserowy, czeka Cię duży wydatek. Za tę część trzeba zapłacić nawet do kilkuset złotych! Czy jednak zawsze musisz wydać aż tyle pieniędzy, by móc drukować potrzebne na co dzień dokumenty czy notatki? Wyjaśniamy czym są tonery zamienne!

Zazwyczaj z pewnością drukujesz tylko notatki, dokumenty czy inne proste pliki tekstowe. Chociaż drukarki laserowe zwykle wolniej zużywają wkłady, zawsze przychodzi moment, że trzeba je wymienić. Co więcej, niektórzy producenci do nowych urządzeń wkładają nieznacznie wypełnione wkłady startowe, które szybko się wyczerpują. Jeśli wcześniej się nie kupowało takich części, można się zaskoczyć ich ceną. Podpowiadamy, jak kupić tonery w niższej cenie!

Ile kosztują oryginalne tonery? Dlaczego są tak drogie?

Kupowanie tonerów ze strony/sklepu producenta posiadanej drukarki jest powszechne. W taki sposób najłatwiej jest znaleźć odpowiedni wkład, nawet jeśli jest się technologicznym laikiem i nie zna się na pamięć pełnej nazwy danego modelu urządzenia. Niektóre marki zachęcają swoich klientów do rejestrowania drukarek on-line, dzięki czemu m.in. po wejściu na ich stronę od razu dostaje się sugestie niezbędnych produktów do kupienia. W innych miejscach z kolei pomocą służy wykwalifikowana obsługa, która pomoże znaleźć właściwy wkład.

Tonery oryginalne mogą kosztować nawet kilkaset złotych! Producenci oczywiście zapewniają, że tylko zakupione u nich wkłady są w pełni kompatybilne z urządzeniem, gwarantują najlepszą jakość wydruku, są niezawodne itp. Coraz więcej firm dodaje także argument ekologicznego sposobu produkcji. Te wszystkie udogodnienia oczywiście windują ceny w górę.

Wielkim firmom zależy także na tym, by zdobyć stałych klientów. Wiele modeli drukarek przy wyświetleniu komunikatu o kończącym się wkładzie odsyła na stronę producenta. Już jeden zakup w ich sklepie może sprawić, że klient wyrobi sobie nawyk i będzie wracał zawsze tam. Co więcej, nie każdy wie, że są tańsze opcje. W Internecie można znaleźć nie tylko te same produkty w hurtowych cenach, ale i tzw. tonery zamienne.

Ile można zaoszczędzić na tonerach zamiennych?

Tonery zamienne to wkłady idealnie odwzorowujące oryginalne części, w o wiele niższej cenie. Jakość wydruku jest trudna do rozróżnienia, szczególnie w przypadku czerni. Ich cena jest oczywiście zależna od modelu posiadanej drukarki i wybranych kolorów, ale zawsze jest znacznie bardziej korzystna. Niektóre wkłady bywają nawet kilkukrotnie tańsze! Decydując się na zakup tonerów zamiennych można zaoszczędzić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych!

Czy jest bowiem sens wydawać aż tyle pieniędzy na wkład do drukarki? Dobrze wykonane zamienniki nie sprawiają żadnych kłopotów, poprawnie działają i dają dobre efekty. Jeśli nie jest się profesjonalnym grafikiem, architektem czy drukarzem, nie ma sensu przepłacać za tonery. To logiczne, że producent zawsze będzie chciał zarobić jak najwięcej, dlatego cena oryginalnych wkładów jest zdecydowanie zawyżona.

Gdzie zamówić tonery zamienne?

Tonery zamienne najwygodniej jest zamawiać przez Internet. Powstało wiele serwisów specjalizujących się w takim asortymencie, np. TonerPartner. Wygodne wyszukiwarki i konsultanci telefoniczni pomagają znaleźć odpowiedni wkład do posiadanej drukarki. Dzięki temu każdy z pewnością poradzi sobie z zakupem. Przy tym ma się ogromny wybór dostępnych wariantów. W ten sposób sporo się zaoszczędzi i odciąży domowy budżet!

Nie ma powodów, by obawiać się tonerów zamiennych. Idealnie odwzorowują oryginały, więc bez problemu pasują do urządzenia. Przy tym zamawianie ich ze sprawdzonych serwisów jest absolutnie bezpieczne. W razie jakichkolwiek kłopotów można bezpłatnie wymienić wkład!

Jeśli masz w domu drukarkę laserową, zastanów się, czy na pewno potrzebne Ci są drogie, oryginalne wkłady barwiące. Kupując zamienniki tonerów możesz sporo zaoszczędzić, a nie odczujesz różnicy w korzystaniu z drukarki. Sprawdź, ile pieniędzy może zostać w Twoim portfelu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here