Istnieje wiele imprez, na które można przyjść w coś przebranym! Wybierasz się może na imprezę karnawałową? Być może na wieczór panieński, lub kawalerski, a może szkoła lub znajomi organizują imprezę dla swojej pociechy i Twoje dziecko jest zaproszone włącznie z Tobą? Jak widać, możliwości wykorzystania przebrania jest naprawdę dużo. Lecz, czy kostiumy postaci z bajek będą stosowne dla osób dorosłych? Oczywiście, że tak! Dziś sprawdzimy, za jakie postacie z bajek najlepiej jest się przebrać! Przeczytaj poradnik!

Oryginalne stroje na każdą okazję

Jeżeli stoi przed dylematem, w co się najlepiej przebrać jeśli wybierasz się na jakąś imprezę, podpowiemy Ci to w tym poradniku. Okazuje się, że świetnym kostiumem dla zarówno Pań, jak i Panów mogą być postacie z bajek. Na pewno będzie to strój niecodzienny, dający wiele radości współtowarzyszom imprezy, tym bardziej jeżeli będą się tam znajdowały dzieci.

Zanim jednak przejdziemy do konkretnych propozycji, warto zastanowić się skąd takowy strój pozyskać, otóż istnieją trzy drogi. Pierwszą z nich jest zakup stroju. Jest to dobra opcja dla osób, wiedzących, że dany kostium, lub chociaż jego elementy kiedyś się jeszcze przydadzą. Z zakupem wielu strojów naprawdę nie powinno być problemów, bo istnieje, jak wiadomo wiele sklepów w sieci, czy stacjonarnych, które są pełne tego asortymentu. Szczerze mówiąc, dla dusigroszy z pomocą nawet może przyjść second-hand, w których również można znaleźć omawiane dziś kostiumy.

Drugą drogą, jest skorzystanie z wypożyczalni. Jest to jedna z najlepszych opcji, z uwagi na to, że wypożyczalnie posiadają ogrom danego asortymentu. Ponadto, wyjdzie nam na pewno taniej, niż kupować stój samemu. Jedynie należy uważać, żeby wypożyczonego kostiumu nie zniszczyć, gdyż możemy ponieść wtedy dodatkowe koszty.

Trzecią, ostatnią opcją, jest wykonanie stroju samemu. Przydadzą się tutaj zdolności manualne, oraz nieco potrzebnego asortymentu do stworzenia przebrania postaci z bajki. Oczywiście, jeżeli istnieje taka możliwość, można użyć np. starej odzieży i odpowiednio ją przerobić.

Skoro już wiesz skąd pozyskać kostiumy, czas przejść do propozycji!

przebranie pirat

Oryginalne przebranie za postać z bajki

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, taki strój idealnie nada się na wiele eventów, tym bardziej jeżeli będą one związane z dziećmi. Nawet na te mniej szczególne, jak chociażby urodziny, bal przebierańców, czy bale karnawałowe itp. Jeżeli potrzebujesz odpowiedniego stroju postaci z bajki, i nie wiesz, z jakich elementów się składa, lub po prostu chcesz wiedzieć, co może być na czasie, spójrz na poniższe propozycje!

Przebrania z bajek – propozycje

Poniżej znajdziesz kilka propozycji przebrań za postacie z bajek, które zarówno mogą nadawać się dla kobiet jak i mężczyzn!

  1. Strój Elmo – Popularna postać z bajki, jaką jest Elmo, nie wymaga wymagającego stroju. Okazuje się, że aby zostać Elmo, wystarczy wskoczyć w czerwony kombinezon, lub czerwone spodnie i bluzkę, oraz znaleźć odpowiednią maskę na twarz. To wszystko! Banalnie prosty strój, a jakże efektowny! 
  2. Strój Elsy z Krainy Lody – Które dziecko, nie zna tej bajki. Okazała się ona hitem. Jak wiadomo, jest to przebranie bardziej skierowane do Pań, aczkolwiek uparty Pan również może wskoczyć w taki strój, np. specjalnie dla swojej córeczki! Aby przebrać się za Elsę, należy mieć długą sukienkę, najlepiej białą, lub jasnoniebieską, oraz dobrym dodatkowym elementem będzie peruka z długim warkoczem, takim, jaki właśnie miała bohaterka. Oczywiście w kolorze blond. Równie prosty strój, a na pewno zrobi wrażenie. 
  3. Kłapouchy – Każdy z nas go zna, jest to bardzo popularna postać z bajki. Jeżeli chciałbyś przebrać się za Kłapouchego, możesz postawić na znalezienie i wypożyczenie, lub zakup jednoczęściowego kombinezonu, najlepiej z pluszowego materiału. Dobrze, aby również mieć maskę do kompletu. Wbrew pozorom, taki strój wcale nie jest trudno kupić, lecz należy liczyć się ze sporym kosztem. Znacznie lepiej będzie go wypożyczyć, tym bardziej że można zapewne znaleźć go w wielu wypożyczalniach. 
  4. Superman – Przebranie, w które z chęcią pewnie wskoczyłby każdy Pan, lub prawie każdy. Oczywiście, nie jest to normą, gdyż Panie również mogą pokusić się o takie przebranie. Strój Supermana wymaga obcisłych getrów w kolorze niebieskim, oraz bluzki z charakterystycznym emblematem. Dodatkiem będzie czerwona peleryna, oraz czerwone wysokie buty. Oczywiście, nie może zabraknąć paska, najlepiej w kolorze żółtym. Jeżeli chcesz postawić na “ekonomiczny” strój Supermana, możesz wybrać jedynie sam T-shirt z emblematem, lecz na pewno taki zestaw nie zrobi takiego wrażenie, jak pełny strój superbohatera! 
  5. Pikachu – Wszyscy znają tę postać z Pokemonów. Strój Pikachu, wymaga podobnego zestawu jak wyżej opisane przebranie Kłapouchego. Najlepiej postawić na żółty kombinezon z kapturem, który ucharakteryzowany będzie na buźkę Pikachu. Można również pokusić się o poszukanie maski. 
  6. Strój Wróżki – Postacie te, występują w wielu bajkach. Okazuje się, że taki strój może założyć zarówno Pani, jak i Pan, który chce wzbudzić duże zainteresowanie. Aby przebrać się za wróżkę, należy przygotować rajstopy, najlepiej w pastelowym kolorze, lub białym, krótką rozkloszowaną spódniczkę, najlepiej w jakimś szałowym kolorze, inną opcją może być sukienka. Jeżeli postawimy na spódniczkę, należy do niej dobrać bluzkę w podobnym lub takim samym kolorze. Kolejnym elementem będzie oczywiście charakterystyczna spiczasta czapka. Ostatnimi dodatkami, których nie można pominąć, będzie różdżka, i dopinane skrzydełka. Strój wróżki, na pewno docenią dzieci jak i dorośli!

Oto zaledwie kilka przykładów kostiumów postaci z bajek. Oczywiście jest ich dużo więcej i każdy może postawić na własny pomysł. Stroje dla dorosłych w formie postaci z bajek, jak widać, nie są bardzo trudne do wykonania. Niektóre ze strojów, lepiej po prostu jest wypożyczyć, gdyż wyjdzie najtaniej. Jeżeli jednak chcesz je kupić, bez problemu powinieneś znaleźć odpowiednie dla siebie propozycje.

Podsumowanie

Impreza za pasem, ale czy strój już wybrany? Postacie z bajek na pewno zrobią wrażenie na współbiesiadnikach! Czy już wiesz, co wybierzesz? Może, któryś z wyżej opisanych kostiumów? Może jednak strój czerwonego kapturka, pirata, Pocahontas? Jest ich naprawdę mnóstwo, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here